תוצאות בדיקות קרינה

דף הבית >> תוצאות בדיקות קרינה
 

עמותת מלר"ז מבצעת בדיקות קרינה משני סוגים:

בדיקות קרינה סלולרית- שירות זה ניתן במחיר נמוך ביותר וללא מע"מ עקב היותנו מלכ"ר

בדיקות קרינה חשמלית- שירות זה ניתן במחיר נמוך ביותר וללא מע"מ עקב היותנו מלכ"ר

מלר"ז הינה הארגון היחיד בישראל בעל מעבדת קרינה מוסמכת. בדיקות הקרינה מבוצעות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים: מהנדסים, הנדסאים וטכנאים, שעברו הכשרה מתאימה בתחום בדיקות קרינה בלתי מייננת ובתחום הקרינה הנפלטת ממקורות חשמל.

שירות בדיקות קרינה של מלר"ז מתבצע באמצעות ניידות מיוחדות וציוד מקצועי שנרכש באיטליה, מחברת PMM. הציוד, ששוויו מאות אלפי שקלים, זהה במתכונתו ואיכותו לציוד בו משתמש המשרד להגנת הסביבה.  

מלר"ז הקימה מוקד ארצי מיוחד המרכז את בקשות האזרחים לבדיקות קרינה. המוקד מתאם את תהליך ביצוע בדיקות הקרינה ומפרסם את הממצאים בשקיפות מלאה. הפרסום מאפשר לאזרחים לדעת מהן רמות הקרינה במקום מגוריהם ולהשוות אותן למקומות אחרים בארץ.

כל פעילויותיה של מלר"ז בתחום הקרינה מתבצעות בקרב הציבור ומול מוסדות השלטון המקומי בעקבות פנייה, הזמנה בכתב ולאחר תיאום מלא עם כל הגופים הרלוונטיים (מנהלי בתי ספר, גננות, מנהלי מרפאות וכיו"ב).

במלר"ז מאמינים כי בדיקות קרינה חייבות להתבצע על ידי גוף מקצועי ובלתי תלוי. לפיכך פעלה מלר"ז, במשך שנים רבות, לקידום הנושא מול מוסדות המדינה והחברות הרלוונטיים: המשרד להגנת הסביבה, מרכז השלטון המקומי, חברות סלולריות, ועדת הכנסת לאיכות הסביבה ועוד. כל פעולותיה של העמותה בתחום זה הנן פרי הדרכה והנחייה של המשרד להגנת הסביבה ובמימון פורום החברות הסלולריות.

בנוסף לצוות בודקי ומודדי הקרינה, הקימה מלר"ז ועדה מקצועית, המפקחת על עבודת הבודקים/מודדים. חברי הוועדה הנם ממומחים בעלי ותק רב בתחום הקרינה, בכלל, וקרינת RF (סלולר) וקרינת ELF (חשמל), בפרט. הוועדה המקצועית בוחנת וקובעת, בכל מקרה ומקרה, אלו בדיקות יבוצעו, מה משך זמן הבדיקות וסוג הציוד הדרוש לצורך ביצוע המדידות. בנוסף, ועדה זו מקדמת ומפתחת את נושא בקרת הקרינה הסלולרית בישראל, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.

 


עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com