חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> אירועי החופש הגדול מכים שנית: תושבי השכונה הצמודה לבריכת הספורטן בפ"ת, מתלוננים על רעש מטריד הבוקע מהמקום.

אירועי החופש הגדול מכים שנית: 
תושבי השכונה הצמודה לבריכת הספורטן בפ"ת, מתלוננים על רעש מטריד הבוקע מהמקום.

חודשי החופש הגדול הם ללא ספק חודשים עמוסים בפעילויות שונות והופעות עבור הילדים.
אך לעתים, גם במחיר של פגיעה בשגרת התושבים- המלווה במטרד רעש המעיק על הסביבה.

לפי תושבי נווה גן הסמוכה לבריכת הספורטן בפתח תקווה, זה בדיוק מה שהם חווים, ובאופן בלתי נסבל. הספורטן, עורך מגוון רחב של אירועים כגון ימי הולדת, מסיבות חתונה, מסיבת סוף שנה, ועוד, במשך כל השנה. אך במשך חודשי הקיץ- עוצמת הווליום מקבל תפנית חדה וקולנית, ומעבר לשעות המקובלות. "השיא הגיע לידי ביטוי בלילות לבנים כשבשעה 02:00 או אפילו ב 05:00 לפנות בוקר התעוררנו ממוזיקה שהפעיל הדי ג'יי במקום" כך סיפר אחד מתושבי השכונה (כפי שפורסם ב My net | חדשות פתח תקווה| כתבתו של מתן דויטש 12.8.19 )

כתוצאה מתלונות התושבים, כבר לפני כשנתיים הורה ראש העירייה איציק ברוורמן להגביל את כמות האירועים במקום. למרות זאת- כעת שוב המטרד עולה על סדר היום.

תושבת נוספת הוסיפה: "זה באמת נורא. אנחנו לא יודעים מי נתן להם אישורים להפעיל מוזיקה ורעש בעוצמות כאלו ועוד בשעות שהם עושים זאת. פעמים רבות זה תופס אותך בשעות שאתה רוצה ללכת לישון ובמקרים רבים אנחנו מרגישים כאילו ההופעה בתוך הבית שלנו. כל שבת משעות אחר הצהריים אנחנו שומעים מוזיקה של חתונות כשגם סגירת החלונות לא עוזרת". (ציטוט מתוך My net | חדשות פתח תקווה| כתבתו של מתן דויטש 12.8.19 )

מספורטן פ"ת נמסר בתגובה: "ספורטן פ״ת מציע למנוייו ולתושבי פ״ת שלל פעילויות ספורט, תרבות ופנאי. בקיץ הקרוב הופיעו וכן עתידים להופיע בספורטן פ״ת מיטב אמני ישראל לילדים ומבוגרים. כל הפעילויות בספורטן מאושרות על ידי כלל הגורמים הרלוונטים. בספורטן מותקן מד רעש המודד את רמת הקול. אנו מקפידים כי רמת הקול (הדיציבלים) לא תחרוג בשום מקרה מהמותר בחוק.

"חלק מתושבי הבניינים הסמוכים הם מנויים בספורטן ונהנים מחווית הנופש שאנו מציעים. מרבית ההופעות מסתיימות עד השעה 19:00 בערב. עד היום התקיימו שלושה אירועים גדולים במהלך הקיץ - הופעות של איתי לוי ונועה קירל שהסתיימו עד השעה 23:00 וכן אירוע לילה לבן שהמוזיקה הופסקה בו לפני השעה 23:00, ככתוב בחוק. הספורטן עושה מאמץ גדול ומתחשב הרבה מעבר לכתוב בחוק בתושבי הבניינים הסמוכים תוך הקפדה על ווליום נמוך שאינו חורג מהכתוב בחוק".(ציטוט מתוך My net | חדשות פתח תקווה| כתבתו של מתן דויטש 12.8.19 )

מעיריית פתח תקוה נמסר: "ראש העיר הינחה את אגף הפיקוח ואגף איכות הסביבה לפעול באופן מיידי לבדיקת הרעשים החריגים, באם קיימים בספורטן, והספורטן יידרש לעמוד בתנאי הרעש על מנת לצמצם את הפגיעה באיכות חיי התושבים באזור. במידה ויידרש, נאלץ לפעול עפ"י חוק ובכל הדרכים על מנת למנוע את הפגיעה בתושבים ולשמור על איכות חייהם".(ציטוט מתוך My net | חדשות פתח תקווה| כתבתו של מתן דויטש 12.8.19 )


זיכרומלר"ז לצדכם.
במידה ונתקלתם במטרד רעש, ולא הצלחתם להגיע לפתרון מול מקור הרעש והרשויות השונות- יש מה לעשות! אתם לא צריכים לסבול, ובריאותכם אינה צריכה להיפגם.


"מוקד הרעש" של מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.
צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)