חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> אנטנות סללולאריות מוצבות בסמוך לגני הילדים בהרצליה

אנטנות סלולאריות מוצבות בסמוך לגני הילדים בהרצליה 

כשאנו קמים בבוקר ומפקידים את היקר לנו מכל: ילדינו בגני הילדים, אנו מצפים כי המקום יהווה עבורם כמרחב הבטוח ביותר בזמן שאנו בעבודה. לא כך הדבר עבור הורי ילדי הגנים בפרוייקט גליל ים בהרצליה, אשר נאבקים להסרת האנטנות הסלולאריות הממוקמות על בניין בזק לשעבר בסמוך לגני הילדים.
הידעתם? ילדים מוגדרים כאוכלוסיה בסיכון לחשיפה לקרינה. גופם נמצא בתהליכי התפתחות וגדילה ולכן בעל מאפיינים שונים משל מבוגרים. כמו כן, בעלי רגישות ביולוגית השונה משל מבוגרים לפיתוח מחלות שונות. ע”פ מחקרים, מוחם של ילדים סופג קרינה הרבה יותר ממוחם של מבוגרים החשופים לאותו מקור קרינה ובאותה הרמה, מהסיבה כי רקמת המוח שלהם שונה בדחיסות שלה משל מבוגרים, ולכן סופגת 'יותר טוב' את הקרינה. כמו כן, הגולגולת של ילדים דקה הרבה יותר משל המבוגרים.


בהפגנה שנערכה לפני ראש השנה ע”י ההורים המודאגים מול בניין העירייה, דרשו ההורים להסרת האנטנות הסלולאריות כשהם מצויידים בשלטים עם מסרים חדים הדורשים דאגה לבריאות ילדיהם מצד העירייה.

כפי שצויין באתר החדשות המקומי LOCAL בכתבתו של שרון יונתן: משה פדלון-ראש העירייה, ניגש אל ההורים המפגינים וציין:  "האנטנות הוצבו באופן חוקי ואושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה. הן מוצבות כבר מספר שנים ועברו מספר בדיקות ולפי התקן אין קרינה חריגה". כמו כן הוסיף, כי יזם הבניין קיבל אישור בנייה, ולאחר השלמת כל האישורים הנדרשים, הוא יהרוס את הבניין בתוך זמן של כשלושה שבועות.

ההורים המודאגים לא קיבלו את תשובתו של פדלון:
"בינתיים, הילדים שלנו נכנסו לגן שסמוך לאנטנה עם קרינה. אתם אחראיים על הגנים אז בואו נוציא את הילדים עד שיסירו את האנטנות".
"הילדים שלנו כל הזמן תחת קרינה. זה לא רק גני הילדים אלא האזור כולו כולל גינה ציבורית יפה שעשיתם".

חבר המועצה רונן וסרמן שנכח בהפגנה: "אני מלווה את המאבק כאשר בחצי השנה האחרונה הגשתי שלוש שאילתות ושתי הצעות לסדר בקשר לנושא האנטנות הסלולאריות בגליל ים ובשכונת יד התשעה. בבניין הזה יש 13 אנטנות סלולאריות, ומתחת לבניין יש שני גני ילדים. התושבים ביצעו בדיקות קרינה שהראו שמסוכן להיות במקום".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הגורם היחיד בעל הסמכות והאחריות להקמה וההפעלה של אנטנות סלולריות הוא המשרד להגנת הסביבה. כחלק מאישורי ההפעלה של האנטנה דורש המשרד מהחברה הסלולרית לבצע בדיקות קרינה ורק במידה והן תקינות מאושרת הפעלתה. למרות זאת, על מנת להסיר כל ספק, הורה ראש העירייה לבצע בדיקה חוזרת של מידת הקרינה באיזור ובמוסדות הציבור הנמצאים בקרבת הבניין. דו"חות המדידה שנעשו במקום, מראים כי הערכים לא עוברים את ערך הסף המחמיר המוגדר ע"י המשרד להגנת הסביבה. חשוב לציין בהקשר זה שבניין בזק עליו נמצאות האנטנות עומד בפני הריסה".
                                                                    -------------------------------------------------------------------------------------------

"מוקד הרעש" של מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל
 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)