בדיקות אויר תוך מבני

דף הבית >> בדיקות איכות אויר >> בדיקות אויר תוך מבני

בדיקת איכות האוויר בתוך הדירה או העסק שלכם היא המפתח לשמירה אל איכות החיים שלכם. למעשה, על ידי ניטור קבוע של איכות האוויר שאתם נושמים בכל רגע, ניתן למנוע מחלות רבות ולשמור על הבריאות של היקרים לכם מכל.

הנה כמה דרכים שבעזרתם ניתן למדוד את איכות האוויר ושאותם אנו בודקים

 
הפרמטרים אותם אנו בודקים הינם:
 
ריכוז דו-תחמוצת הפחמן CO2: גז הנפלט בתהליך הנשימה ומצטבר בחדרים סגורים שבהם נמצאים אנשים לאורך זמן. ריכוזו של גז זה באוויר יכול להצביע על מדת תחלופת האוויר במקום
 
ריכוז חמצן O2: גז שאותו אנו נושמים וחיוני לתפקוד האנרגטי של הגוף.
 
טמפרטורה.
 
אחוזי לחות באוויר.
 
כלל מזהמים שמקורם בחומרים כימיים נדיפים שונים באוויר: TVOC תרכובות אורגניות נדיפות (VOCs) הינם חומרים הכוללים חומרים כימיים, צבעים, מסירי צבע, מטהרי אוויר, דיו, דלק מאוחסן, חומרים ממיסים, ציוד ניקיון, שטיחים חדשים, מוצרי קוסמטיקה, ניקוי יבש. שריפות עצים, פליטות של חומרים מכלי רכב ומספר רב של פריטי משק-בית אחרים יכולים גם הם לתרום לפליטות VOC במקום סגור.
 
חומר חלקיקי עדין מרחף (אבק): חומר חלקיקי באוויר הוא תערובת של חומרים פיסיקליים וכימיים שונים הנמצאים באוויר כתרחיף של חלקיקים מוצקים וטיפות של נוזלים, בתוך מבנים החלקיקים קטנים יחסית לאלו הנכנסים למבנה מן החוץ, מפני שמקורם בדרך כלל במכשירי בעירה ובעשן של סיגריות.
 
ריכוז חד תחמוצת הפחמן CO: גז רעיל הנפלט כתוצאה מתהליכי בעירה לו שלמים ומקורו תיו יכולים להיות בלאי או תחזוקה גרועה של מכשירי חימום וגנרטורים, ארובות ותנורים דולפים, גזי פליטה של כלי רכב, עישון סיגריות, שריפה של עץ לחימום
 
  ריכוז מימן גופרתי H2S: גז דליק, רעיל וחסר צבע, אך הוא מאופיין בריח של ביצים סרוחות. הוא נוצר לעיתים מהתפרקותם של חומרים אורגנים בתנאים אנאירוביים (העדר חמצן), כמו מי בארות ובעיקר מי שפכים.
 
ריכוז NO2: גז מזהם הנוצר בעקבות בעירה פנימית של מנועים, ותחנות כוח תרמיות. מקורות פחות נפוצים לכך הם תנורי חימום הפועלים באמצעות גז בוטן ומגרסות עץ. מקורות אפשריים לחנקן דו-חמצני בבית  הם תנורי חימום הפועלים על ידי סולר או באמצעות גז.
 
ריכוז SO2: גז שנוצר כתוצאה מתהליכי בעירה בתנאים של אוורור לקוי. בתנאים אלו נוצרים גם תחמוצות חנקן ופחמן חד-חמצני, וביחד הם עלולים לגרום לבעיות בריאות בעיקר של מערכת הנשימה.
 
פורמלדהיד: הוא גז חסר צבע בעל ריח חריף (כשהוא נמצא בריכוז גבוה). הוא נמצא בשימוש נרחב בתעשייה, בחומרי בנייה. בבתים, מוסדות חינוך ומשרדים הוא משמש כמרכיב בדבקים שונים וכחומר משמר בחומרי צבע וחומרי חיפוי. בבתים ומשרדים המקור המשמעותי ביותר לפורמלדהיד הוא רהיטים המיוצרים מעץ שבבי מעובד כגון רהיטים.
 
דיגום עובשים: עובשים מופיעים רבות בטבע, ונבגים הם רכיב שכיח באבק. עם זאת, כאשר כמות הנבגים רבה, הם עלולים להיות מסוכנים לבני-אדם ועשויים לגרום לאלרגיות ולבעיות במערכת הנשימה. בנוסף, כאמור, עובשים שונים מייצרים רעלנים אשר עלולים להיות מסוכנים לבני-אדם ולחיות בבליעה ובנשימה. מחקרים שונים טוענים כי חשיפה לרמה גבוהה של רעלנים שמקורם בעובש עשויה להוביל לבעיות עצביות ובמקרים חמורים אף למוות. חשיפה לטווח ארוך, לדוגמה, חשיפה בבית או מקום העבודה, עשויה להיות מזיקה באופן מיוחד.

 
 
 

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com