בדיקות קרינה ממקורות חשמל

דף הבית >> קרינה >> בדיקות קרינת חשמל >> בדיקות קרינה ממקורות חשמל
 
מהי קרינה חשמלית?

הציבור בישראל נחשף מדי יום לשדות מגנטיים כתוצאה משימוש בחשמל. בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות בציבור לגבי קרינה הנפלטת מתשתית וממתקני חשמל כגון עמודי חשמל, עמודי מתח גבוה, חדרי שנאים, ארונות חשמל ועוד. השהות ליד מתקנים אלו נפוצה בשל ריבוי המתקנים ופיזורם במקומות רבים יותר (למשל תחנות השנאה של רכבות חשמליות עירוניות המוקמות כיום).

המשרד להגנת הסביבה ממליץ על נקיטת פעולות הדרושות להשגת הפחתה משמעותית של חשיפת הציבור לשדות מגנטיים הנפלטים ממתקנים אלה. עוצמת קרינה משדה מגנטי נורמטיבית (ללא קרבה של גורם חשמל גדול בסביבה) אינה עולה על 2 מיליגאוס ליממה.

 
 
קרדיט: Shoukat Ali Mahar, ויקיפדיה
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר) מעניקה שירות ייחודי ומקצועי - למענכם!
 
   
מלר"ז, בעלת מעבדת הקרינה המוסמכת היחידה בישראל, מציעה כשירות לציבור לבצע מדידת של עוצמת השדות המגנטיים הנפלטת ממתקני חשמל בביתכם ובקרבת מקום מגוריכם או עבודתכם. במלר"ז מאמינים כי בדיקות אלו חייבות להתבצע על ידי גוף מקצועי, מוסמך ובלתי תלוי. שירות ניטור הקרינה של מלר"ז מבוצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים: מהנדסים, הנדסאים וטכנאים, שעברו הכשרה מתאימה בתחום בדיקות הקרינה הבלתי מייננת - תחום הקרינה הנפלטת ממקורות חשמל (ELF).
 
בנוסף לצוות בודקי ומודדי הקרינה של מלר"ז, הקימה העמותה ועדה מקצועית המפקחת על עבודת המודדים. חברי הוועדה הם ממומחים בעלי ותק רב בתחום הקרינה בכלל וקרינת ELF בפרט. הוועדה המקצועית בוחנת וקובעת, בכל מקרה ומקרה, אלו בדיקות יבוצעו, מה משך זמן הבדיקות וסוג הציוד הדרוש לצורך ביצוע המדידות. בנוסף, ועדה זו מקדמת ומפתחת את נושא בקרת הקרינה הסלולרית בישראל, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.
 
שירות ניטור הקרינה של מלר"ז מתבצע באמצעות ניידות מיוחדות וציוד מקצועי שנרכש באיטליה, מחברת PMM. הציוד, ששוויו מאות אלפי שקלים, זהה במתכונתו ואיכותו לציוד בו משתמש המשרד להגנת הסביבה. ניטור הקרינה מתבצע באמצעות מכשירי מדידה שונים: מכשיר נייד, המודד את רמת הקרינה בזמן נתון במקומות שונים ומכשיר נייח, המודד את רמת הקרינה בצורה רציפה, במשך מספר ימים, במקום קבוע.
 
מלר"ז הקימה מוקד ארצי מיוחד המרכז את בקשות האזרחים והגופים הציבוריים לבדיקות קרינה. המוקד מתאם את תהליך ביצוע בדיקות הקרינה, ומפרסם את הממצאים בשקיפות מלאה. הפרסום מאפשר לאזרחים לדעת מהן רמות הקרינה במקום מגוריהם ולהשוות אותן למקומות אחרים בארץ.

עלות בדיקות הקרינה שמלר"ז מבצעת היא סמלית ומיועדת לכיסוי הוצאות בלבד, משום היותה של מלר"ז גוף ללא כוונת רווח הפועל לתועלת הציבור. בכל מקרה בו התעורר מצדכם חשש כי הקרינה באזור מגוריכם, מקום העבודה או הלימודים גבוהה מן המותר - אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כאן, או במוקד הארצי שלנו בטלפון: 03-5250038

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com