חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> קרינה >> בדיקת קרינה ביתית
משום שקרינה נחשבת לאחד ממחוללי המחלות הגדולים ביותר שיש, חשוב לבצע בדיקת קרינה ביתית בטרם רוכשים כל דירה או לפחות אחת לתקופה. בדיקה זו מאפשרת לכם לדעת בדיוק מהן רמות הקרינה שאתם וילדכם חשופים אליהם בכל שעה ומספקת לכם דוח מפורט שעמו ניתן לגשת למחוללי הקרינה. כמו כן, בסיומה כל בדיקה, ניתן לקבל ייעוץ מקצועי אודות אפשרויות המיגון המתקדמות ביותר שיש בשוק.

מדוע חשוב לבצע בדיקת קרינה ביתית
לא הרבה יודעים זאת אך לזמן שבו אנו נמצאים בסמוך לקרינה, יש השפעה ישירה על הספיגה שלה בגופנו. ומכיוון שהבית הוא המקום שבו אנו מבלים את מרבית זמננו, יותר ממומלץ לוודא שמדובר בשטח סטרילי מקרינה מסוכנת או לפחות שהוא עומד בסיפי הקרינה המינימליים אשר מומלצים על ידי אירגוני הבריאות השונים. לכן, חובה לבצע בדיקות קרינה איכותיות שיאפשרו לכם לדעת שהבית שלכם מוגן.
 
באילו חדרים מומלץ לבצע את בדיקת הקרינה
אין ספק שהחדר הראשון שחובה לבדוק הוא חדר השינה. חדר זה משמש אותו באופן תכוף וסטטיסטית, זהו החדר שבו מרביתנו שוהים באופן רצוף הכי הרבה שעות ביממה. במידה ויש חדר ילדים או חדר משחקים, הרי שגם שם מדובר בעניין קריטי משום שילדים סופגים קרינה באופן מואץ יותר מאשר מבוגרים – ועשויים ללקות במגוון של בעיות בריאות בחשיפה ממושכת לקרינה. כך שלמרות שמומלץ לבדוק את כל הדירה, פשוט חייבים להתעכב על החדרים האלו.

בדיקת קרינה ביתית מחיר
בכדי לקבל הצעת מחיר מדויקת עבור בדיקות קרינה ביתיות ולדעת מראש מהן העלויות הצפויות, מומלץ ליצור קשר עם עמותת מלר"ז.  בכדי שנוכל לספק לכם תשובה מהירה ואיכותית, כדאי להכין כמה פרטים שישפרו לנו לספק הצעת מחיר איכותית:
  • ציינו את גודלה של הדירה
  • את הקומה שבה היא נמצאת
  • האם יש מחוללי קרינה וודאיים שאתם חוששים מהם ( כגון עמודי חשמל, אנטנה סלולרית או כל דבר שעלול ליצור זיהום חשמלי או סלולרי)
 
מה ניתן לעשות עם יש חריגה בבדיקה
במידה ונמצאה חריגה בבדיקת הקרינה הביתית, הרי שעומדות לרשותכם מגוון של אפשרויות לטפל בבעיה. החל מפנייה לחברת החשמל ועד להצבה של רשת ייחודית אשר דואגת למסך את הקרינה. בכל בעיה יש לטפל באופן נקודתי, תוך התאמת הטכניקה הרלוונטית ועל פי החוק הישראלי לטיפול במפגעי קרינה. לעמותה מלרז יש ניסיון של עשרות שנים בתחום ואנו מעניקים ליווי איכותי לכל פונה אשר מזמין בדיקת קרינה.
 
מה ההבדל בין קרינה סלולרית ביתית לבין קרינה חשמלית ביתית
קרינה סלולרית אינה נחשבת לקרינה מסוכנת על פי ההנחיות של המשרד להגנת הסביבה. יחד עם זאת, קרינה חשמלית הינה קרינה אשר עלולה להיות מסוכנת ברמות מסוימות ולכן יש לבצע ניטור שלה בעזרת הכלים המתקדמים ביותר שיש. למזלנו, יש מגוון של טכניקות לזיהוי קרינה חשמלית ומגוון של דרכים לטפל בסוגיה - הן ברמה הטכנית והן ברמה המשפטית.

טיפ לצמצום קרינה שניתן ליישם לבד
אל תציבו את המטען של הטלפון האלחוטי שלכם או הראוטר בקרבה בתוך חדר השינה שלכם. מדובר במחוללי קרינה פנים ביתיים שעלולים לפגוע בבריאות שלכם בטווח הארוך. אגב, אם כבר בטלפונים עסקינן, הרי שיותר ממומלץ להציב את הסלולרי או האלחוטי בצד ולהשתמש בטלפון ביתי עם קו אנלוגי כאשר אתם בתוך הדירה.
 
להזמנה של בדיקת קרינה ביתית שתאפשר לכם לדעת שאתם שומרים על היקרים לכל מכל, צלצלו כבר היום
לטלפון  03-5250038 או שתשאירו לנו הודעה במייל  malraz@malraz.org.il

בדיקת קרינה ביתית

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)