חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> קרינה >> בדיקת קרינה סלולרית - השירות שלנו, הרווח שלכם
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר), מעבדת הקרינה היחידה המוסמכת בישראל, מעניקה שירות מדידת רמות קרינה הנפלטת מאנטנות (מוקדים) סלולריות. שירות ניטור הקרינה של מלר"ז מבוצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים: מהנדסים, הנדסאים וטכנאים, שעברו הכשרה מתאימה בתחום בדיקות הקרינה הבלתי מייננת (RF).

שירות ניטור הקרינה של מלר"ז מתבצע באמצעות ניידות מיוחדות וציוד מקצועי שנרכש באיטליה, מחברת PMM. הציוד, ששוויו מאות אלפי שקלים, זהה במתכונתו ואיכותו לציוד בו משתמש המשרד להגנת הסביבה. ניטור קרינה מתבצע באמצעות מכשירי מדידה שונים: מכשיר נייד, המודד את רמת הקרינה בזמן נתון, במקומות שונים; ומכשיר נייח, המודד את רמת הקרינה בצורה רציפה, במשך מספר ימים, במקום קבוע.

בדיקת קרינה סלולרית - השירות שלנו, הרווח שלכם

קרינה סלולרית

קרדיט: Leon Brooks, ויקיפדיה

מלר"ז הקימה מוקד ארצי מיוחד המרכז את בקשות האזרחים לבדיקות קרינה. המוקד מתאם את תהליך ביצוע בדיקות הקרינה ומפרסם את ממצאי בדיקות הקרינה בשקיפות מלאה. הפרסום מאפשר לאזרחים לדעת מהן רמות הקרינה במקום מגוריהם ולהשוות אותן למקומות אחרים בארץ. כל פעילויותיה של מלר"ז בתחום הקרינה מתבצעות בקרב הציבור ומול מוסדות השלטון המקומי בעקבות פנייה, הזמנה בכתב ולאחר תיאום מלא עם כל הגופים הרלוונטיים (מנהלי בתי ספר, גננות, מנהלי מרפאות וכיו"ב). מספר הטלפון של המוקד: 03-5250038
 
אנו במלר"ז מאמינים כי בדיקות קרינה חייבות להתבצע על ידי גוף מקצועי ובלתי תלוי. לפיכך פעלנו, במשך שנים רבות, לקידום הנושא מול החברות סלולריות ומוסדות המדינה הרלוונטיים: המשרד להגנת הסביבה, מרכז השלטון המקומי, ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ועוד. כל פעולותיה של העמותה בתחום זה הנן פרי הדרכה והנחייה של המשרד להגנת הסביבה.
 
בנוסף לצוות בודקי ומודדי הקרינה, הקימה מלר"ז ועדה מקצועית המפקחת על עבודת הבודקים / מודדים. חברי הוועדה הנם ממומחים בעלי ותק רב בתחום הקרינה, בכלל, וקרינת RF (סלולר) וקרינת ELF (חשמל), בפרט. הוועדה המקצועית בוחנת וקובעת, בכל מקרה ומקרה, אלו בדיקות יבוצעו, מה משך זמן הבדיקות וסוג הציוד הדרוש לצורך ביצוע המדידות. בנוסף, ועדה זו מקדמת ומפתחת את נושא בקרת הקרינה הסלולרית בישראל, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.

ליצירת קשר בנושא בדיקות קרינה סלולרית לחצו כאן או פנו אלינו במוקד הקרינה הארצי בטלפון: 03-5250038
 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)