חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> בהלת הקרינה ברוסיה: צוותים רפואיים בחליפות מגן, ובקרמלין שותקים

בהלת הקרינה ברוסיה: 
צוותים רפואיים בחליפות מגן, ובקרמלין שותקים.

צילום: רויטרס
 הלווית המדענים שנספו | (צילום:  AP) מתוף חדשות YNET

בחודש האחרון, אירע פיצוץ מסתורי בצפון רוסיה אחרי ניסוי כושל על פלטפורמת שיגור בלב ים, בו נהרגו חמישה מדעני גרעין. להערכת מומחי גרעין בארה"ב, מדובר בפיצוץ שקרה בזמן ניסוי של טיל שיוט המונע בגרעין. הדלק של הטיל עלה באש, גרם לו להתפוצץ, והשליך את המדענים אל תוך המים.
 

גם כעבור מספר ימים מהאירוע, ולדימיר פוטין נשיא רוסיה סרב להגיב, ומשרד ההגנה של רוסיה מסר אך ורק פרטים מועטים. למרות טענת משרד ההגנה של רוסיה כי לא היה שינוי ברמות הקרינה וכי לא דלפו שום חומרים מסוכנים, התגלה כי רמת הקרינה לאחר האסון עלתה ל-פי 16 לפי סוכנות מזג האוויר הממשלתית של רוסיה (לפי דיוווח מסוכנות הידיעות טאס). ולפי ארגון גרינפיס רמות הקרינה עלו פי 20!

התושבים בצפון רוסיה החלו להצטייד לאחר הפיצוץ המסתורי ביוד המשמש להפחתת השפעות החשיפה לקרינה, ומספר ימים לאחר האירוע הרשויות הורו לתושבי כפר סמוך להתפנות.
מגורם רפואי אנונימי עוד נמסר כי הרופאים שנשלחו לטפל בקורבנות הצטיידו בחליפות מגן, ונאלצו לחתום על הסכם סודיות המונע מהם למסור פרטים על האירוע.

האסון האחרון מצטרף של שורת תקריות גרעיניות ברוסיה:
כפי שתואר באתר חדשות וואלה (ב- 13 באוגוסט 2019 ) הפיצוץ דווח כאסון הגרעיני החמור ביותר מאז האסון בכור הגרעיני בצ'רנוביל בשנת 1986. רק לפני כחודשיים אירע אסון נוסף ברוסיה, כאשר 14 איש נספו בשריפה בצוללת גרעינית בים, לא רחוק מהיכן שאירע הפיצוץ בניסוי הטילגם אז הרשויות במדינה שמרו על סודיות רבה במשך ימים ארוכים.

מלר”ז לצדכם!
"
מוקד הרעש" של מלר"ז >> מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז >> הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.
צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל
 

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)