חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> בעקבות הסדרה "צ'רנוביל”- נזכרים במחדל האקולוגי החמור בתולדות האנושות.

בעקבות הסדרה "צ'רנוביל”- 
נזכרים במחדל האקולוגי החמור בתולדות האנושות. 

גם אם עדיין לא צפיתם בה, כנראה שנתקלתם בהמלצות הרבות על מיני הסדרה- "צ'רנוביל", דרמה מרתקת, המתארת את מאורעות האסון הגרעיני הגדול שהתרחש בברית המועצות בשנת 1986. 

הסדרה, ללא ספק העלתה שוב לסדר היום את אחד האסונות הגרעיניים הגדולים ביותר שקרו, יחד עם תזכורת להשפעות על אוכלוסיית האזור שנפגעה מנזקי הקרינה שגרם האסון- החלטנו לערוך סקירה קצרה על המאורע ונזקיו, על מנת שמה שקרה בעבר- לעולם לא יחזור על עצמו בעתיד.

הכור הגרעיני שהתפוצץ, היה ממוקם בתוך תחנת הכוח הגרעינית ליצור חשמל.
תכנון לקוי של הכור, ובנייתו עם פגמים וכשלים באמצעי הבטיחות- הם חלק נכבד מהגורמים שהביאו לתוצאות הקשות, יחד עם התעלמות בוטה מנהלי הבטיחות לאחר המאורע. החלק בכור האחראי על מניעת שחרור חומרים רדיואקטיביים לסביבה במקרה של תאונה- גם הוא נבנה בצורה לקויה, וגרם לנזק הסביבתי האדיר ברדיוס של מאות ק"מ.
 


מחלת קרינה חריפה והשפעות נוספות, גרמו למותם של 56 אנשים מצוותי החירום שהוזעקו למקום- והיו הראשונים שנכנסו לאתר. שלושים מתוכם נפטרו תוך מספר ימים לאחר החשיפה. בנוסף, מי שהושפעו מהנשורת הרדיואקטיבית ההיו בני נוער מתבגרים, אשר בלוטת התריס שלהם ספגה מנות קרינה משמעותיות כתוצאה מצריכת חלב שזוהם ביוד רדיואקטיביבשנים שבין 1992 – 2002, כ- 4,000 מקרים של סרטן התירואיד התגלו באוכלוסיה. (נתונים מתוך “עשרים שנה לאסון צ'רנוביל- תזכורת להשפעות ולהשלכות" | מאת: ד”ר אשר פרדו)

כיום, העיר מכוסה ברובה ביער פראי- גם הוא תוצאה של הקרינה הרדיואקטיבית.


מלר"ז לצדכם!
"מוקד הרעש" של מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל מספר:03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)