גרים בסמיכות לתחנת רכבת ושומעים את צפירות הקטרים מדי לילה ? אתם לא לבד ויש מה לעשות בנידון.

דף הבית >> חדשות ואירועים >> גרים בסמיכות לתחנת רכבת ושומעים את צפירות הקטרים מדי לילה ? אתם לא לבד ויש מה לעשות בנידון.
מגורים בסמיכות לתחבורה ציבורית עשויים להפגיש אתכם עם מגוון של מטרדי רעש וזיהום אוויר. למרות שעל פי חוק הרגולטור המקומי צריך לדאוג לסבל מינימלי, לפעמים צריך להזכיר לו את זה. הנה מכתב אחד מתוך מגוון של מכתבים בנושא שמגיע למשרדי העמותה.

שאלה:
שלום וברכה אני מתגורר בסמיכות לתחנת רכבת באר שבע וסובל מזה זמן רב מצפירות הקטרים שמתקיימות דווקא בשעות הלילה. מכיוון שניתן לבדוק את תקינות הצופרים בשעות היום, אין שום טעם שנסבול לחינם במשך שנים. אודה לכם על תשובתכם,
מירון
 
תשובתו של מזכיר העמותה:
שלום וברכה מירון, אנו מצרים על סבלך ומצרפים כמה דרכי פעולה.
1. ניתן להוציא התראת עו"ד נגד מנכל רכבת ישראל שחר אילון על המטרד. אני מניח שהוא עשוי לטפל בעניין מאד ברצינות, אני מכיר את האיש.
אם ההתראה לא תגרום להפסקת הפעילות הרועשת יש להגיש תביעה כנגד הרכבת לאחר הבאת ראיות  -מדידת הרעש המופק כתוצאה מן הצפירות.
 
2. ניתן להגיש תביעה על סבל בבית המשפט לתביעות קטנות. ושם הנך יכול לקבל פיצוי עד כ-30,000 ש"ח בערך. אך אין סמכות לבית משפט זה להוציא צו מניעה נגד הרכבת.
עם זאת אולי תפוצה כספית ולא במעט על סבלך.
 
אל תשכחו,
אם גם אתם סובלים מבעיות רעש או חשופים לקרינה, מלר"ז לצדכם.
"מוקד הרעש" של מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה
ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.
צלצלו אל הטלפון 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל.
 עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com