חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> דור 5G- טכנולוגיה זוהרת או סכנה מיידית?


דור 5G- טכנולוגיה זוהרת או סכנה מיידית?

הסערה על דור 5 של הרשת הסלולרית כבר שנים לא מפסיק לגעוש.
מה זה בדיוק אומר?
מדובר בדור הבא של תקנים לתקשורת סלולרית לאחר דור ה-4. דור 5G מאפשר העברת מידע ברשת במהירות גדולה מאי פעם של 1 ג'יגה בייט לשניה ויותר. בנוסף, הטכנולוגיה החדשה מאפשרת תקשורת באופן רציף בבתים חכמים, ברכבים אוטונומיים ועוד. הפריסה של רשת ה- 5G החלה כבר בשנת 2018. האם מדובר בטגנולוגיה חדישה אשר תאפשר לנו קדמה שהכרנו רק בסרטים העתידניים ותוביל למציאות נוחה וזוהרת יותר, או שמא מדובר בסכנה מיידית במחיר הבריאות שלנו?

כשמעל 7.4 מיליארד אנשים ברחבי העולם משתמשים בטלפון סלולרי, שאלת נזקי הקרינה אופפת מעל ראשי המשתמשים. ולכן, בנושא נערכו מחקרים רבים העוסקים בקשר בין הקרינה למחלות שונות, בעיקר לגידולים סרטניים. כיוון שלא הוכח כי השימוש בטלפון הסלולרי בטוח לשימוש, פועל עקרון הזהירות המונעת בשימוש מועט והרחק מהגוף.

המציאות החדשה של רשת ה G5 הביאה לקבוצה אידיאולוגית של אזרחים פעילים, מספר רופאים וחוקרים לחשוש מנזקי הקרינה הסלולרית החדשה המתווספת לכמות הקרינה העכשווית  (ולא מחליפה אותה), ותוביל להקמה של פי 10 יותר אנטנות סלולריות (ריבוי מקורות שידור), שימוש באנטנות DEW- Direct Energy Weapon, ושימוש בתדרים גבוהים עד לרמה של כ- 28 ג'יגה הרץ, לעומת צורת השידור של דור 3 ו-4 ברמה של כ- 1.9 ג'יג'ה הרץ כיום. 
כמו כן, לא קיים לרשת ה G5 מבדקי בטיחות לשוק האזרחי. 

משרד הבריאות על דור ה G5: "לא ניתן לעת הזו לנבא את ההשלכות האפשריות של טכנולוגיה זו, מנגד לא ניתן לעצור את ההתפתחות הטכנולוגית על שלל יתרונותיה הנלווים לה". כשקיים מאבק עולמי נגד רשת ה G5 במדינות שהביעו התנגדות כמו: בריסל, פורטלנד, אירלנד, וקליפורניה, האם באמת לא ניתן לעצור את ההתקדמות כפי שמציין משרד הבריאות? 
האם אתם מוכנים להסתכן בחשש לבריאותכם תמורת מהירות גלישה?  

- "מוקד הרעששל מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
- מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל
 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)