חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> האם צריך לפחד מנתבים אלחוטיים?

האם צריך לפחד מנתבים אלחוטיים?

“האם צריך לפחד מנתבים אלחוטיים? תפיסת הסיכון של הורים ביחס לקרינה בלתי מייננת בבתי הספר” זהו שמו של הכנס שארע בתחילת השנה, מטעם כתב העת המדעי “אקולוגיה וסביבה”. 

חוסר היכולת של רובינו להתנתק מהחיבור לרשת בין אם מסיבה חברתית, או מסיבה של מחקר/לימודים/ועבודה, הובילה למציאות בה כמעט בכל מקום אליו נגיע קיימות רשתות אלחוטיות: במשרד, בבתי הספר ומוסדות הלימוד, במסעדות, רכבות, ועוד. עצם הידיעה על הימצאותה גורמת לאנשים רבים לחשוש מההשפעות השליליות האפשריות של קרינה אלקטרומגנטית בלתי-מייננת.

כפי שדווח במדור כלכלה ירוקה וקיימות באתר ynet (כתבתה של רחלי ווקס | 7.2.19),
מחקרים רבים בעשורים האחרונים מצאו כי קרינה בלתי מייננת יכולה לגרום לרקמה שלידה להתחמם. אך תופעה זו מתרחשת רק בעוצמת קרינה גבוהה פי מאות אלפים(!) מזו הקורנת ממכשירי WiFi.מחקרים שבדקו את השפעות הקרינה הבלתי מייננת שאינן קשורות לחימום (כמו היווצרות סרטן או נזק לפוריות) לא מצאו הוכחות חד-משמעיות, והקונצנזוס המדעי בתחום הוא כי שמדובר בטכנולוגיה בטוחה.

לדבריו של ד”ר אריק ואן רונחן, יו”ר הוועדה הבינלאומיתלהגנה מפני קרינה בלתי מייננת ICNIRP, העובד בשיתוף עם ארגון הבריאות העולמי, ומפרסם את ההמלצות לרמות חשיםת קרינה בלתי מייננת כפי שאומצו ע”י מרבית המדינות המתועשות בעולם: "עוצמת הקרינה שנחשפים אליה כתוצאה מהשימוש ב-WiFi תמיד כה נמוכה שהיא לא יכולה לגרום אפילו לחימום. רמות הקרינה שנפלטת על ידי ה-WiFi הן כה נמוכות ששום נזקים בריאותיים לא יכולים להיגרם בגללן", "מערכות ה-WiFi שנמצאות בשימוש בבתים לא חזקות מספיק כדי לגרום להשפעה כלשהי והן בטוחות".

"מנקודת מבט מדעית, אין סיבה להגביל את הגישה ל-WiFi", אומר ואן רונחן. "אין שום סיבה לאסור על שימוש ב-WiFi בבתי ספר או בכל מקום שבו ילדים גרים, לומדים או משחקים, כולל בבתים".

מלר”ז לצדכם!
"מוקד הרעש" של מלר"ז >> מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז >> הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.
צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל

 

 

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)