חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> האמת הסלולארית

האמת הסלולארית 


בואו נודה בזה. לא מחר וגם לא מחרתיים אנו נפסיק להשתמש במכשירים הסלולאריים שלנו המספקים לנו פיתרון מיידי ליצירת קשר בסיטואציות יומיומיות.
השאלה האם הקרינה הסלולארית מסוכנת לבריאותנו נשאלת כבר החל משנות ה-90. מחקרים רבים לא הוכיחו קשר חד משמעי בין הקרינה הסלולרית למחלות ממאירות, אך יחד עם זאת קיימות עדויות לכך שקרינה סלולארית גורמת לנזק, בנוסף להכרזתו של ארגון הבריאות העולמי שקבע כי הקרינה סלולארית עלולה לגרום לסרטן במוח, עקב ראיות הקיימות לסיכון מוגבר.
 

תמונה: Unsplash
תמונה: Unsplash

קצת נתונים

  • מחקר שפורסם בשנת 2003, מצא כי שכאשר חושפים חולדות לקרינה בתדר הסלולארי GSM, מתקיימת דליפה של חלבון מתוך כלי הדם במח אל רקמת המח, ובמילים פשוטות: נוצר נזק למחסום הדם המוחי |  Environ Health Perspect. 2003 Jun;111(7):881-3; discussion A408. 
     
  • במחקר שנערך בשוודיה בשנת 2010 בדק את השימוש בסלולאר בקרב אנשים שנפטרו מסרטן מח, לעומת אנשים שנפטרו מסיבות אחרות. מסקנותיו הראו כי בקרב אנשים שהתשמשו בסלולאר מעל 10 שנים, הסיכון לגידול במח היה גדול פי 2.4 לעומת קבוצת הביקורת |   Neuroepidemiology. 2010 Aug;35(2):109-14. Epub 2010 Jun 15. Mobile phone use and the risk for malignant brain tumors: a case-control study on deceased cases and controls. Hardell  
     
  • מחקר נוסף מאוסטרליה, מצא כי עכברים שהוקרנו בתדרי הסלולאר פיתחו סרטן של בלוטות הלימפה בשיעור גבוה משמעותית מקבוצת העכברים אשר אינה נחשפה לקרינה | Radiat Res. 1997 May;147(5):631-40. Lymphomas in E mu-Pim1 transgenic mice exposed to pulsed 900 MHZ electromagnetic fields.Repacholi  

מה עוד כדאי לדעת?
בבדיקה שנערכה לאחרונה בארה"ב (אוגוסט 2019), נראה כי מרבית מהמכשירים הסלולארים פולטים קרינה ברמה הגבוהה פי 2-5 מהכמות המירבית המותרת לפי החוק, או כפי שהצהיר עליה היצרן. הקליקו לעיון 

האם ניתן להוריד את כמות החשיפה לקרינה הסלולארית ע”י שימוש באוזניות בלוטוס?
לאחר ההבנה כי לא כדאי להצמיד את הסלולאר שלנו לראש, החל השימוש הנפוץ באוזניות הבלוטוס אשר על פניו נראו כפיתרון המושלם להרחקת המכשיר הסלולארי מגופינו ובכך להוביל לצמצום החשיפה הישירה לקרינה. האמנם? 
ההיפך הוא הנכון! תחקירים מראים כי רמת הקרינה באוזניית הבלוטוס גבוהה פי 10 עד פי 20 וחודרת היישר אל תוך האוזן שלנו.
מוזמנים להקליק ולעיין בפינה מעניינת שנערכה בנושא בתוכניתם של פאולה וליאון בערוץ 12  

אז מה עושים?
הימנעו ככל האפשר משיחות ממושכות או מיותרות, ובעיקר הקפידו על כך כשזה נוגע לילדכם אשר מושפעים מרמות הקרינה באופן חריף יותר.

הנושא החם הבא
השימוש בטכנולוגיית הדור החמישי- G5, מהווה צעד משמעותי בקדמת הטכנולוגיה והשימוש בה, אך בדרישת פריסה נרחבת של רשת אנטנות חדשות המעלות את רמות הקרינה גם במרחב הציבורי, וגם במרחב האישי. הכל על הנושא בכתבה הבאה.

אתם לא לבד!
- "מוקד הרעש
של מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
- מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)