הישג אדיר לעמותה בהשגת הגדרת סיפי קרינה

דף הבית >> חדשות ואירועים >> הישג אדיר לעמותה בהשגת הגדרת סיפי קרינה
 
20/05/16

הישג אדיר למועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר) בעתירתה נגד המשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה והמים ומשרד האוצר בנושא סיפי קרינה. לפני מספר חודשים עתרה מלר"ז לבג"צ בדרישה לחייב את השר להגנת הסביבה לקבוע סיפי קרינה כפי שדורש חוק בנושא שעבר בשנת 2007 - לפני תשע שנים - ומאז חובה זו לא יושמה. השרים במהלך השנים הצדיקו כל אחד בתורו את העובדה שלא עשו את המוטל עליהם, אך לא עשו מספיק כדי לקדם ישיבה בעניין שתניע את התהליכים בנושא. למשיבים לעתירה הצטרפה חברת החשמל, שמעוניינת שגם לה יהיה חלק בקביעת סיפי הקרינה.

השבוע ניתנה תשובת המשיבים לעתירה, ובה נכתב שהתקיימה ישיבה של הגורמים הרלוונטיים, ובה הצליחו להגיע להסכמות מסוימות בנושאים רבים שהיו שנויים במחלוקת בין המשרדים והגורמים השונים. לפיכך, ביקשו המשרדים השונים לקבל זמן נוסף להשלים את ההליך המנהלי, כלומר לקבוע את סיפי הקרינה האמורים.

פירוש הדבר הוא שהמשרדים התחייבו שאכן ייקבעו סיפי קרינה כאלה. המשמעויות של הדבר הן אדירות ובעלות משמעות לשנים קדימה: סיפי קרינה פירושם הגבלת רמת הקרינה המותרת, מה שישפיע על רמת הקרינה בבתי הספר, בגנים, בבתי החולים ועוד.

לטובת הציבור, מצורפת התגובה הסופית לעתירה
 
     
     
     

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com