הצלחה לעמותה בתביעה נגד מפעל הפסדים

דף הבית >> תביעות נגד מפעלים מזהמים >> הצלחה לעמותה בתביעה נגד מפעל הפסדים
 
אוריה בר- מאיר
05/02/2016
   
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר - מלר"ז (ע"ר) הגישה ב-6 במרץ 2014 תביעה כנגד מפעל הפסדים שבעמק יזרעאל. המפעל נהג להזרים את השפכים שלו למכון לטיהור השפכים (מט"ש) גניגר שהיה סמוך אליו, אך המים לא עמדו בתקנים בהם על מים מסוג זה לעמוד והם היוו גורם מזהם שפגע בעבודת המט"ש, שמזרים לאחר מכן את מי הקולחין לאדמות חקלאיות. הדבר נמשך שנים ארוכות ודגימות שנעשו למים שהוזרמו מהמפעל למט"ש הפרו את כל הכללים שנקבעו בחוקי המדינה. עמותת מלר"ז הגישה תביעה במטרה שהמפעל יתקן את כל הליקויים הסביבתיים שבו, ועד שכך ייעשה, שהפסולת תוזרם לאתר לפסולת רעילה.

בסופו של דבר, הגיעו העמותה והמפעל לפשרה: המפעל לא יודה באשמה, אך כן יפעל לתיקון מיידי של הליקויים שגרמו למצב שהביא לתביעה מלכתחילה. הדבר מהווה הצלחה לעמותת מלר"ז, שכן אחד ממזהמי המים הגדולים בעמק יזרעאל יחדל מלעשות כן ויפעל לכך שהדברים לא יישנו. הדבר מהווה חדשות טובות לתושבי עמק יזרעאל, שגם תושביו סבלו מהריחות שהגיעו מהמים המזוהמים, וגם לחקלאי האזור שמים אלו הוזרמו אליהם מהמט"ש. כמו כן, עצם התביעה עצמה הביאה לכך שדברים בנושא זזו עוד טרם הסכם הפשרה.
 
 
העמותה קוראת לציבור - אם ישנו גורם כלשהו הפוגע באיכות חייכם בגלל זיהום, רעש או קרינה, פנו אלינו. אנו נפעל בכל האמצעים כדי לשנות את המצב, כפי שעשינו במקרה זה ובמקרים רבים אחרים.

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com