הרכב הכי מזהם 
בישראל - אוטובוס

דף הבית >> חדשות ואירועים >> הרכב הכי מזהם 
בישראל - אוטובוס
 
7/06/2016

דו"ח שפורסם בשבוע בעבר על ידי המשרד להגנת הסביבה קובע כי כלי הרכב המזהמים ביותר בישראל הינם האוטובוסים, ובפרט אלו השייכים לחברות "דן" ו"אגד" ולחברות בנות אשר בבעלותן. 

זיהום האוויר בישראל הוא מהגבוהים בעולם המערבי, והיא ניצבת במקום ה-34 בעולם בתחום זה, כאשר הגורם המרכזי לזיהום האוויר בריכוזי האוכלוסייה הגדולים הינו תחבורה, ותחבורה ציבורית בפרט. הערכות ארגון ה-OECD הן כי 1,250 מקרי מוות בישראל מקורם בזיהום אוויר מתחבורה. 


 
 
   

המשרד להגנת הסביבה פרסום תקנות חדשות על פיהן נדרשות חברות בעלות ציי רכב גדולים (מעל 100 כלי רכב כבדים) לעמוד בממוצע פליטות מזהמים של לא יותר מ-30 מ"ג לק"מ נסיעה בלפחות 70% מצי הרכב. אולם, חברות האוטובוסים אגד ודן מקבלות "הנחה" ונדרשות לעמידה בתקן רק ל–65% מהצי, וגם בנתון זה הן מתקשות לעמוד. משום שנקבע להן לוח זמנים מדורג להגעה ליעד זה, המשרד גם נמנע מלהטיל עליהן קנסות בשל כך. 

הפתרון ידוע ומוכר לכל - קידום מאסיבי של תחבורה ירוקה ואלטרנטיבית והפחתת השימוש באוטובוסים מזהמים, בעיקר במרכזי הערים. כל עוד הפינג פונג בין משרד התחבורה, המשרד להגנת הסביבה והרשויות המקומיות יימשך, היחידים שיסבלו ממנו יהיו האזרחים משתמשי התחבורה הציבורית והולכי הרגל. 

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com