חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> השאלות שלכם

השאלות שלכם!

תהיתם? התלבטתם? לא ידעתם האם יש מענה למטרד ממנו אתם סובלים? 

ריכזנו עבורכם את כל הפניות הנפוצות בהן עוזרת עמותת מלר"ז לציבור האזרחים בישראל.

מצאתם ברשימה את הנושא המטריד גם אתכם?  מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ללא עלות.
נושא: רעש כלבים

המתלונן: אושרי מקריית ביאליק | נביחות כלבים בלתי נסבלות ברוב שעות היום והערב במשך כ-3 שנים
"במרחק 50 מטרים מבניין המגורים שלי העירייה הקימה מקום לריכוז כלבים לבעלי הכלבים. במשך כל היום ישנם נביחות כלבים ואנייתר השכנים מוטרדים קשות מנביחות הכלבים עד כדי שאין אני יכול לישון ואנו נאלצים לסגור את החלונות כדי שנוכל לשמוע את הטלוויזיה. פניתי בשמי ובשם השכן מקומה הראשונה לפניות הציבור בקריית ביאליק וקבלתי תשובה שאין מה לעשות. המצב בלתי נסבל!!!"


המתלונן: יורי ממרכז הארץ | נביחות לא פוסקות של כלבת השכנים
"אודה להכוונתכם, מה נדרש לעשות עם כלבה של שכנים הנובחת שעות רבות ביום בכל מהלך היממה ובכל ימות השבוע (נמצאת המון שעות במרפסת שמש של הדירה). 
כבר נעשתה פניה אישית לדייר (חי בשכירות בדירה הזו) וגם לבעלי הדירה שלא טיפלו בנושא אלא רק השמיעו תירוצים ואדישות. הוזמנה משטרה כבר פעמיים אך ללא הועיל."

המתלונן: דניאל ממרכז הארץ | רעש כלבי השכנים שלא נפסק גם לאחר פניה למשטרה ולעיריה
"אני מתגורר בדירה בביניין עם שכנים בעייתים: לאחת מהן המתגוררת בדירת קרקע, מתחת לחלון החדר שינה והסלון יש שלושה כלבים אשר נובחים ללא הפסקה בשעות הבוקר המוקדמות
(06:00-07:00) בבוקר ומדי פעם סביב 23:00-00:30 בלילה, כל השבוע כולל שישי- שבת. לשכן אחר המתגורר מול הדירה שלי יש 2 כלבים קטנים אשר נובחים כאשר אני יוצא מהדירה שלי או נכנס אליה, מעבר לרעש המטריד הזה, ישנו גם הריח של כלביה (ריח של כלבים לא נקיים, שתן ועוד) ריח בלתי נסבל כמו גם הרעש, ניסיתי מספר פעמים לפנות לבעלי הכלבים אבל זה כמו לדבר לקיר."
אשמח מאוד לעזרה כי אף גורם חוקי לא הצליח לתת לי פיתרון (המשטרה, העיריה כולם אמרו לי שהפתרון הוא לעבור דירה)
 

המתלונן: יהונתן מתל אביב  | כלב נובח ומיילל מבית שכנו
" שלום רב, שכן שלנו הביא כלב הנמצא רוב שעות היום בחצר הכניסה לביתו. חצר זו נמצאת בגובה חלון חדר השינה שלנו ובמרחק של כמטר וחצי. הכלב נמצא לבדו רוב שעות היום
ולכן הוא לא שקט בוכה ונובח ללא הרף
. פנינו לשכנים להרחיק את הכלב מחלוננו אך ללא הועיל.האם ניתן לטפל בכך?"

כדאי לדעת! אסור לבעלי הכלבים לגרום לכם למטרד! 
לא מצאתם מענה לסבלכם? פנו למלר"ז לייעוץ ללא עלות לכל תושבי המדינה. 


                                               ------------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רשע מוזיקה

המתלונן: רועי ממרכז הארץ | שכנים המפעילים מוזיקה בעוצמה גבוהה, גם לאחר פניה למשטרה 
"אשמח לקבל יעוץ לטיפול בשכנים אשר מפעילים מוזיקה בעצמה גבוהה. 
התנהלותם הלא תקינה של השכנים נמשכת זמן רב ובשעות לא מקובלות. לאחר פניה למשטרה ומתן דוח על ידה, השכנים הודיעו כי הם ממשיכים ליצור רעש בעוצמה גבוהה יותר אך כעת בשעות המקובלות. אני מאמין כי שליחת מכתב לא תרתיע אותם. לכן דרישה לקבלת הוצאות עבור המכתב לבטח לא נקבל. משמעות הדבר היא הגשת תביעה וכל התהליך הכרוך בכך. אשמח לעזרתכם."

המתלוננת: חופית מתל אביב | מוזיקה מעסק בשעות הלילה הנמשך קרוב לשנה גם לאחר תלונות למשטרה, לעיריה ועוד.
"אני מתגוררת בבניין מגורים, 
בבניין 4 קומות עם 15 דירות
לפני  כשנה בקומת קרקע נפתח בית עסק הנמצא מתחת לדירה שלי( אני שוכרת של הדירה)אחרי בירור מול העריית תל אביב מצתבר שהעסק מסוג זה ( נרגילות) לא חייב להוציא רישיון עסק בשביל לעבוד.
(פניתי כבר לעריית תל אביב\ איכות הסביבה\ כבאות\ הגשתי תלונה במשטרה\ וועד בית של הבניין). הבעיה העיקרית זה הרעש של המוזיקה שיוצא מהמסעדה בין השעות ממש לא מקובלות, הם פותחים ב- 18:00 בערב ועד 03:00 בבוקר בערך. הרבה תלונות למשטרה\ פקחים של עירייה לא להביאו לפיתרון של הבעיה הזאת, כי הרמקול נמצא בתוך החנות ומבחוץ לא ממש שומעים את המוזיקה.
לאחרונה המוזיקה היא באמת לא ממש חזקה אבל בסים מהרמקול שלהם פשוט חודרים לתוך הקירות של בניין בן 70 שנה והשהות בדירה שלי בלתי נסבלת. ( אני שומעת כל הערב : " בום-בום, בום-בום"). 
יש גם רעש של אנשים שיושבים ומדברים מתחת למרפסת שלי וכמובן ריח נוראית של נרגילות שהם מעשנים תחת דירה שלי.
אני מרגישה שאני חייה באפריקה בלי חוקים וזה בכלל לא הגיוני שאני בתור שוכרת משלמת הרבה כסף עבור השכירות של הדירה ומשלמת מיסים לעיריית תל אביב וצריכה לסבול את את המטרד הזה במשך קרוב לשנה, ואף אחד לא יכול לעשות כלום עם זההמטרד הזה לצערי מפריע רק לי ולעוד שכן לידי מתוך כל הבניין"

המתלונן: דלית ממרכז הארץ | רעש מסיבות השכנים 

"השכנים כמעט בכל יום שיש עושים מסיבות בבית שלהם (בניין משותף). הרעש כולל עם הזזת רהיטים, מוזיקה גבוה עד השעות 23:00-24:00 ובזמן שאני מתקשרת לברר תמיד התשובה היא כי אין מה לעשות. מה עשים במיקרה הזה? תודה מראש"

כדאי לדעת! מחובתה של הרשות העירונית לוודא כי עסק המטריד את אזרחיה ברעש חייב להפסיק את המטרד.
לא מצאתם מענה לסבלכם? פנו למלר"ז לייעוץ ללא עלות לכל תושבי המדינה. 

                                                     -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רשע מזגנים

המתלונן: עומרי ממחיפה
"שלום רב, 
בבניין הסמוך לנו מותקן מזגן רועש ביותר, המרעיד את הקירות בבניינים הסמוכים מחמת זיהום הרעש האלים שלו, המטרטר בתוך דירות השכנים גם כשכל החלונות סגורים הרמטית. אכן, סיוט של ממש.מאחר שבעל הבית הוא פנסיונר של חברת חשמל, המקבל חשמל חינם כאוות רצונו, הוא חוגג עם המזגן בכל שעות היממה, כך שהשכנים חשופים לזיהום הרעש החריג מהמזגן ללא הפסקפניתי לאדון בבקשה שיטפל בזיהום הרעש הנוראי מהמזגן. הוא אומנם הבטיח שיפנה לחברת הביטוח שאחראית על פעילותו התקינה של המזגן, אך בינתיים המפגע הטורדני של המזגן המטרטר נמשך באין מפריע.
אני מצרף קובץ שמע, שבו נשמעת הקלטה של המזגן שביצעתי היום, על מנת שתוכלו להתרשם מעוצמת זיהום הרעש.
אודה לכם על סיוע לפתרון המטרד החמור."

כדאי לדעת! נזקי הרעש עלוים לפגוע בכושר התפקוד שלכם, להתכווצות השרירים, בעיות שינה, מתח, עליה בלחץ הדם ועוד. 
לא מצאתם מענה לסבלכם? פנו למלר"ז לייעוץ ללא עלות לכל תושבי המדינה. 

                                                   -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: עשן סיגריות 

המתלוננת: שי מתל אביב | ריח סיגיות כבד היישר לתוך הבית
"לפני כחודש פתחו מתחת לביתי בתל אביב מסעדה חדשה (שעדין בהליכים להוצאת רשיון עסק). 
אני ומשפחתי סובלים מריח הסיגריות הכבד הנכנס לתוך דירתו מהיושבים במסעדהרמת הריח כל כך חמורה שגם אם אנחנו סוגרים את החלונות ואת התרסים במפרסת, ביתנו מרגיש מריח כמו מאפרה.
עיה זו משפיעה על איכות חיינו וגורמת לנו לעישון פאסיבימה החוק אומר על כך? ומה עלי לעשות בנידון? (חוץ מלהתלונן לעיריית תל אביב), תודה רבה.
 

                                               -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רעש שיפוצים/ בניה

המתלוננתנורית מתל אביב | רעש שיפוצים בבניין
"שלום רב! אני גרה בבניין. כבר שבוע וחצי ומבצעים שיפוצים בקומה מעלי, אני מרגישה שאני חיה באתר בניה. מתחילים לחצוב מ 8:30 ועד 18:00. בלילה הם מזיזים רהיטים ושוטפים, אני לא מסוגלת לחיות ככה. אשמח לעזרה."

המתלוננת: רינה מגבעתיים | רעש בניה 
"שלום רבממולי בונים בניין בן 31 קומות ויש עוצמת רעש מחרידה במשך 12 שעות ביממהכולל פועליםמשאיותצפירותאבק וכיובבנוסף, ישנם כבישים רבים באזורכולל נתיבי איילון והרכבת. פניתי גם לעירייהאין מענה, אודה לסיועכם ובדיקתכם"

חשוב לדעת! אם הבנין נבנה בהיתר בניה הרי שמותר לו לבצע עבודות בניה בעוצמות מסוימות. ניתן לדרוש שכירת דירה על חשבון היזם/הקבלן הבונה כשהמתב לא מאפשר שימוש סביר ברכושךלצורך תחילת הליך יש לבצע בדיקות רעש בדירתך ואזי לקבל החלטות להמשך הפעילות. 
 

                                               -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רעשי תחבורה/ כריזת תחבורה

המתלונן: ניר ירושלים | רעש בניה 
"שלום, אני גר בירושלים בשכונת רחביה. בסמוך לביתי יש קו אוטובוס שלא מפסיק לכרוז כל היום, ברמה שאני לא יכול לישוןמילא אגד היו גוזלים ממני את היכולת לישון עם חלון פתוח-גם כאשר אני עם חלון סגור ותריסים מוגפים הרעש עדיין חודר לי את החלוןהדירה שלי נמצאת בצד העורפי לכביש, ועדיין-אני שומע את זה כל כך חזק וזה קצת לא הגיוני.אני מנסה להבין:

  1. האם מותר להרעיש בצורה כה בוטה? אם משרד התחבורה קובע תקנות כאלה-שיבוא ויאטום לי את החלון. לא הגיוני שלא ניתן לישון בדירה הזאת. בדקתי עם מד דציבלים חובבני שהורדתי לפלאפון, והמד הראה על סביבות 75-80 דציבלים. נשמע לי לא סביר בעליל. קשה לי לאמוד זאת כיוון שרק חלק מהאוטובוסים כורזים כך, אך מספיק 2 בשעה כדי לצאת מאיזון.

  2. לעיתים האוטובוס כורז בשעות בהן אסור-01:44 בלילה, 05:25 בבוקר, ועוד. הפרה בוטה על החוק. חוצפה.

  3. אחד הקווים (קו 19) מוסיף בכריזה את המשפט הבא: "נא לתקף את הרב קו לפני כל נסיעה, כולל בעלי מנויים". האם יש לו זכות לעשות את זה? לא ראיתי אישור לזה בשום תקנה של משרד התחבורה.

שלחתי מס' מיילים לאגד, לפחות בנושאים הלא חוקיים (כריזה בשעות אסורות, הכריזה הנוספת על תיקוף הרב קו וכו'). בכל פעם נמסר לי שהם יעלו את זה לטיפול אך לא חזרו אליי עם תשובה (וכמובן שלא טיפלו בבעיה). אשמח לעזרה ולמענה, חיי נהיו בלתי סבירים. אני לא יכול לישון, לעבוד או לקרוא בדירה

המתלונן: מורן מתל אביב | רעש בניה 
"שלום רב, ואני ובן זוגי עברנו כעת לדירה חזיתית (סלון ושני חדרים שינה) שפונים לרחוב הראשי דרך נמיר. לטענת בעל הדירה מדובר בחלונות בסלון טריפל ובחדרי השינה כפולים.
האם יש לי אפשרות לבדוק אם אכן מדובר בכאלו? לפי הבידוד נראה שלא כי ממש שומעים כל מכונית ובייחוד אוטובוסים ואופנועים. האם יש אפשרות לקבל חוות דעת מקצועית מטעמכם? ואם רלוונטי דרככם לעשות את איטום החלונות?  תודה רבה אשמח לכל עזרה, לא מצליחה לישון טוב בלילות, נמצאת בהריון מתקדם ושוקלת מעבר דירה בשל כך.
חשוב לדעת! בדיקת סוג החלונות והדלתות המזוגגים, יש לבצע דרך מומחה לזיגוג

                                               -----------------------------------------------------------------------------------------------
 

נושא: רעשי שכנים

המתלונן: יואב מרחובות  | רעש בניה 
"שלום, ברצוני לקבל יעוץ בנושא מטרד רעש של משאבההשכן שלי התקין מחוץ לדירתו משאבה לשם חימום תת רצפתי – מדובר בקוביה שכל צלע שלה הוא באורך כ-מטר.

המנוע שלה נדלק ונכבה לסירוגין במשך כל תקופת החורףהרעש הנובע מהמנוע חזק מאוד ולמרות שהוא נמצא בחצר הבית שלו הרעש מגיע עד למרכז הבית שלי כך שאנו נאלצים לסגור את החלון כדי להמנע מהרעשאשמח לקבל מכם מידע בנוגע לאפשרות של מדידת הרעש וכן איך ניתן לפעול כדי להתמודד עם בעייה זו

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038        פקס  03-5250037        דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 16.01.2020 

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)