חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> השאלות שלכם

השאלות שלכם!

תהיתם? התלבטתם? לא ידעתם האם יש מענה למטרד ממנו אתם סובלים? 

ריכזנו עבורכם את כל הפניות הנפוצות בהן עוזרת עמותת מלר"ז לציבור האזרחים בישראל.

מצאתם ברשימה את הנושא המטריד גם אתכם?  מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ללא עלות.
 
נושא: רעש כלבים

המתלונן: אושרי מקריית ביאליק | נביחות כלבים בלתי נסבלות ברוב שעות היום והערב במשך כ-3 שנים
"במרחק 50 מטרים מבניין המגורים שלי העירייה הקימה מקום לריכוז כלבים לבעלי הכלבים. במשך כל היום ישנם נביחות כלבים ואנייתר השכנים מוטרדים קשות מנביחות הכלבים עד כדי שאין אני יכול לישון ואנו נאלצים לסגור את החלונות כדי שנוכל לשמוע את הטלוויזיה. פניתי בשמי ובשם השכן מקומה הראשונה לפניות הציבור בקריית ביאליק וקבלתי תשובה שאין מה לעשות. המצב בלתי נסבל!!!"


המתלונן: יורי ממרכז הארץ | נביחות לא פוסקות של כלבת השכנים
"אודה להכוונתכם, מה נדרש לעשות עם כלבה של שכנים הנובחת שעות רבות ביום בכל מהלך היממה ובכל ימות השבוע (נמצאת המון שעות במרפסת שמש של הדירה). 
כבר נעשתה פניה אישית לדייר (חי בשכירות בדירה הזו) וגם לבעלי הדירה שלא טיפלו בנושא אלא רק השמיעו תירוצים ואדישות. הוזמנה משטרה כבר פעמיים אך ללא הועיל."

המתלונן: דניאל ממרכז הארץ | רעש כלבי השכנים שלא נפסק גם לאחר פניה למשטרה ולעיריה
"אני מתגורר בדירה בביניין עם שכנים בעייתים: לאחת מהן המתגוררת בדירת קרקע, מתחת לחלון החדר שינה והסלון יש שלושה כלבים אשר נובחים ללא הפסקה בשעות הבוקר המוקדמות
(06:00-07:00) בבוקר ומדי פעם סביב 23:00-00:30 בלילה, כל השבוע כולל שישי- שבת. לשכן אחר המתגורר מול הדירה שלי יש 2 כלבים קטנים אשר נובחים כאשר אני יוצא מהדירה שלי או נכנס אליה, מעבר לרעש המטריד הזה, ישנו גם הריח של כלביה (ריח של כלבים לא נקיים, שתן ועוד) ריח בלתי נסבל כמו גם הרעש, ניסיתי מספר פעמים לפנות לבעלי הכלבים אבל זה כמו לדבר לקיר."
אשמח מאוד לעזרה כי אף גורם חוקי לא הצליח לתת לי פיתרון (המשטרה, העיריה כולם אמרו לי שהפתרון הוא לעבור דירה)
 

המתלונן: יהונתן מתל אביב  | כלב נובח ומיילל מבית שכנו
" שלום רב, שכן שלנו הביא כלב הנמצא רוב שעות היום בחצר הכניסה לביתו. חצר זו נמצאת בגובה חלון חדר השינה שלנו ובמרחק של כמטר וחצי. הכלב נמצא לבדו רוב שעות היום
ולכן הוא לא שקט בוכה ונובח ללא הרף
. פנינו לשכנים להרחיק את הכלב מחלוננו אך ללא הועיל.האם ניתן לטפל בכך?"

כדאי לדעת! אסור לבעלי הכלבים לגרום לכם למטרד! 
לא מצאתם מענה לסבלכם? פנו למלר"ז לייעוץ ללא עלות לכל תושבי המדינה. 


המתלונן: יהודה מקרית גת   | כלב מיילל ללא הרף
"שכן שלנו הביא כלב הנמצא רוב שעות היום בחצר הכניסה לביתו, חצר זו נמצאת בגובה חלון חדר השינה שלנו ובמרחק של כמטר וחצי. הכלב נמצא לבדו רוב שעות היום ולכן הוא לא שקט בוכה ונובח ללא הרף. פנינו לשכנים להרחיק את הכלב מחלוננו אך ללא הועיל. אשמח לעזרתכם."

המתלונן: רועי מאזור הצפון | נביחות כלבת השכנים בשעות המנוחה
שלוםאני גר בבית פרטי עם חצר. יש לי שכנים שגם הם גרים בבית פרטי עם חצר, ויש להם כלבהלזכותם ייאמר, שרוב הזמן הכלבה שקטה ושהם מקפידים להכניס אותה לתוך הבית בלילה. עם זאת, כאשר הכלבה כן נובחת, הנביחות שלה חזקות, פרועות ופתאומיות. זה מבהיל, זה מפריע, ולעתים אף מעיר אותי משינה.
אין בעיה עם עצם זה שהם מגדלים כלבה, או אם זה שם מוציאים אותה לחצר מדי פעם. הבעיה שפעמים רבות היא נובחת דווקא בשעות השקטות (בגדול, אני גר במקום שקט למדי). דיברתי עם השכנים בצורה עניינית ומכובדת, כמה פעמים, הסברתי להם שזה מפריע וכל מה שביקשתי היה שהם לא יוציאו אותה לחצר לפני השעה שמונה בבוקר ולא בין שתים לארבעזה עזר לזמן קצר בלבד, ועל כן פניתי לעירייה. משם הישועה לא הגיעה. פניתי לשי"ל שדיברו עם השכנים, גם זה לא עזר. דיברתי שוב עם שי"ל והם הפנו אותי לגישור. אני דווקא שמחתי על האפשרות הזו, אבל השכנה סירבה וטענה שהיא עושה מספיק כדי שזה לא יפריע לי (ואת זה היא החליטה מבלי לשאול אותי בכלל). עם זאת, המצב נרגע לתקופה ממושכתאך לפני מספר שבועות, המצב שוב הדרדר. לא פעם היא מרעישה בשעות המנוחה, כולל – ובמיוחד – בסופי שבוע. אם בעבר הם היו מכניסים אותה לבית כשנבחה יותר מדי, גם בשעות המותרות (שכאמור, זה עדיין מפריע), עכשיו גם את זה הם בקושי עושים
לאור כל האמור לעיל, מה לדעתכם ניתן לעשות? אציין שפרט לסיפור של הנביחות, אין לי כל טענות לשכנים ואיני מעוניין בסכסוך איתםתודה."

המתלונן: אושרי מאזור הצפון | כלבים נובחים ובעליהם מתעלמים 

" שלום. בסמוך אליי קיים צריף ישן המושכר לכל מאן דבעי. מזה כשנתיים קיים במקום שוכר אשר לו 2 כלבים גדולים הנובחים ללא הפסקה. הכלבים משוחררים בחצר כך שכל מעבר ברחוב וכל דיבור הקרוב למרחב מחייתם גורם לנביחות עזות למשך שעות. אנו סובלים מכך מזה כשנתיים, איכות החיים נפגעה וכל נסיונותינו לדבר עם השוכר ועם בעל הנכס זכו להתעלמות מוחלטת. מבקש את מעורבותכם לטיפול במפגע זה. תודה מראש."


                                               ------------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רשע מוזיקה

המתלונן: רועי ממרכז הארץ | שכנים המפעילים מוזיקה בעוצמה גבוהה, גם לאחר פניה למשטרה 
"אשמח לקבל יעוץ לטיפול בשכנים אשר מפעילים מוזיקה בעצמה גבוהה. 
התנהלותם הלא תקינה של השכנים נמשכת זמן רב ובשעות לא מקובלות. לאחר פניה למשטרה ומתן דוח על ידה, השכנים הודיעו כי הם ממשיכים ליצור רעש בעוצמה גבוהה יותר אך כעת בשעות המקובלות. אני מאמין כי שליחת מכתב לא תרתיע אותם. לכן דרישה לקבלת הוצאות עבור המכתב לבטח לא נקבל. משמעות הדבר היא הגשת תביעה וכל התהליך הכרוך בכך. אשמח לעזרתכם."

המתלוננת: חופית מתל אביב | מוזיקה מעסק בשעות הלילה הנמשך קרוב לשנה גם לאחר תלונות למשטרה, לעיריה ועוד.
"אני מתגוררת בבניין מגורים, 
בבניין 4 קומות עם 15 דירות
לפני  כשנה בקומת קרקע נפתח בית עסק הנמצא מתחת לדירה שלי( אני שוכרת של הדירה)אחרי בירור מול העריית תל אביב מצתבר שהעסק מסוג זה ( נרגילות) לא חייב להוציא רישיון עסק בשביל לעבוד.
(פניתי כבר לעריית תל אביב\ איכות הסביבה\ כבאות\ הגשתי תלונה במשטרה\ וועד בית של הבניין). הבעיה העיקרית זה הרעש של המוזיקה שיוצא מהמסעדה בין השעות ממש לא מקובלות, הם פותחים ב- 18:00 בערב ועד 03:00 בבוקר בערך. הרבה תלונות למשטרה\ פקחים של עירייה לא להביאו לפיתרון של הבעיה הזאת, כי הרמקול נמצא בתוך החנות ומבחוץ לא ממש שומעים את המוזיקה.
לאחרונה המוזיקה היא באמת לא ממש חזקה אבל בסים מהרמקול שלהם פשוט חודרים לתוך הקירות של בניין בן 70 שנה והשהות בדירה שלי בלתי נסבלת. ( אני שומעת כל הערב : " בום-בום, בום-בום"). 
יש גם רעש של אנשים שיושבים ומדברים מתחת למרפסת שלי וכמובן ריח נוראית של נרגילות שהם מעשנים תחת דירה שלי.
אני מרגישה שאני חייה באפריקה בלי חוקים וזה בכלל לא הגיוני שאני בתור שוכרת משלמת הרבה כסף עבור השכירות של הדירה ומשלמת מיסים לעיריית תל אביב וצריכה לסבול את את המטרד הזה במשך קרוב לשנה, ואף אחד לא יכול לעשות כלום עם זההמטרד הזה לצערי מפריע רק לי ולעוד שכן לידי מתוך כל הבניין"

המתלונן: דלית ממרכז הארץ | רעש מסיבות השכנים 

"השכנים כמעט בכל יום שיש עושים מסיבות בבית שלהם (בניין משותף). הרעש כולל עם הזזת רהיטים, מוזיקה גבוה עד השעות 23:00-24:00 ובזמן שאני מתקשרת לברר תמיד התשובה היא כי אין מה לעשות. מה עשים במיקרה הזה? תודה מראש"

כדאי לדעת! מחובתה של הרשות העירונית לוודא כי עסק המטריד את אזרחיה ברעש חייב להפסיק את המטרד.
לא מצאתם מענה לסבלכם? פנו למלר"ז לייעוץ ללא עלות לכל תושבי המדינה. 

                                                     -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רשע מזגנים

המתלונן: עומרי ממחיפה
"שלום רב, 
בבניין הסמוך לנו מותקן מזגן רועש ביותר, המרעיד את הקירות בבניינים הסמוכים מחמת זיהום הרעש האלים שלו, המטרטר בתוך דירות השכנים גם כשכל החלונות סגורים הרמטית. אכן, סיוט של ממש.מאחר שבעל הבית הוא פנסיונר של חברת חשמל, המקבל חשמל חינם כאוות רצונו, הוא חוגג עם המזגן בכל שעות היממה, כך שהשכנים חשופים לזיהום הרעש החריג מהמזגן ללא הפסקפניתי לאדון בבקשה שיטפל בזיהום הרעש הנוראי מהמזגן. הוא אומנם הבטיח שיפנה לחברת הביטוח שאחראית על פעילותו התקינה של המזגן, אך בינתיים המפגע הטורדני של המזגן המטרטר נמשך באין מפריע.
אני מצרף קובץ שמע, שבו נשמעת הקלטה של המזגן שביצעתי היום, על מנת שתוכלו להתרשם מעוצמת זיהום הרעש.
אודה לכם על סיוע לפתרון המטרד החמור."

כדאי לדעת! נזקי הרעש עלוים לפגוע בכושר התפקוד שלכם, להתכווצות השרירים, בעיות שינה, מתח, עליה בלחץ הדם ועוד. 
לא מצאתם מענה לסבלכם? פנו למלר"ז לייעוץ ללא עלות לכל תושבי המדינה. 

המתלונן: ניר מחיפה
"אני גר 
בבית משותף בעל 9 קומות בחיפהאני גר בקומה ה-7 מתוך 9 . חדר השינה שלי חשוף לרעש מזגנים, האחד צמוד לקומה ולחדר שלי בעל 1 כוח סוסומזגן בקומה 6 בעל  3.5 כוח מרעיש ברמות .מה יש באפשרותי לעשות להסיר את מפגע הרעש ה נ"ל. מצפה לתגובתכם"

המתלוננת: רונית מחדרה
"שלום וברכה, אני פונה אליכם מאחר והשכנים מפעילים מזגן עשעושה רעש נוראי אנחנו לא מצליחים לישון בלילה והשכן לא מוכן לטפל במדחס, אודה באם תואילי לייעץ לי מה עלי לעשות"


המתלונן: יהונתן מכפר סבא
"שלום, 
רעש המזגנים ב-10 ימים אחרונים לא סביר ונשמע כמו טרקטור העובד במשך כל הלילה.

פניתי לעירייה, פניתי לחוויות צפון, פניתי למזכירות הבריכה ודבר לא השתנה. לצערי אין באפשרותי לישון בחדר השינה שלי בלילה בגלל הרעש."  

                                                   -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: עשן סיגריות 

המתלוננת: שי מתל אביב | ריח סיגיות כבד היישר לתוך הבית
"לפני כחודש פתחו מתחת לביתי בתל אביב מסעדה חדשה (שעדין בהליכים להוצאת רשיון עסק). 
אני ומשפחתי סובלים מריח הסיגריות הכבד הנכנס לתוך דירתו מהיושבים במסעדהרמת הריח כל כך חמורה שגם אם אנחנו סוגרים את החלונות ואת התרסים במפרסת, ביתנו מרגיש מריח כמו מאפרה.
עיה זו משפיעה על איכות חיינו וגורמת לנו לעישון פאסיבימה החוק אומר על כך? ומה עלי לעשות בנידון? (חוץ מלהתלונן לעיריית תל אביב), תודה רבה.
 

                                               -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רעש שיפוצים/ בניה

המתלוננתנורית מתל אביב | רעש שיפוצים בבניין
"שלום רב! אני גרה בבניין. כבר שבוע וחצי ומבצעים שיפוצים בקומה מעלי, אני מרגישה שאני חיה באתר בניה. מתחילים לחצוב מ 8:30 ועד 18:00. בלילה הם מזיזים רהיטים ושוטפים, אני לא מסוגלת לחיות ככה. אשמח לעזרה."

המתלוננת: רינה מגבעתיים | רעש בניה 
"שלום רבממולי בונים בניין בן 31 קומות ויש עוצמת רעש מחרידה במשך 12 שעות ביממהכולל פועליםמשאיותצפירותאבק וכיובבנוסף, ישנם כבישים רבים באזורכולל נתיבי איילון והרכבת. פניתי גם לעירייהאין מענה, אודה לסיועכם ובדיקתכם"

חשוב לדעת! אם הבנין נבנה בהיתר בניה הרי שמותר לו לבצע עבודות בניה בעוצמות מסוימות. ניתן לדרוש שכירת דירה על חשבון היזם/הקבלן הבונה כשהמתב לא מאפשר שימוש סביר ברכושךלצורך תחילת הליך יש לבצע בדיקות רעש בדירתך ואזי לקבל החלטות להמשך הפעילות. 

המתלונן: אביתר מאזור המרכז | רעשי שיפוצים 

 

                                               -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: רעשי תחבורה/ כריזת תחבורה

המתלונן: ניר ירושלים | רעש בניה 
"שלום, אני גר בירושלים בשכונת רחביה. בסמוך לביתי יש קו אוטובוס שלא מפסיק לכרוז כל היום, ברמה שאני לא יכול לישוןמילא אגד היו גוזלים ממני את היכולת לישון עם חלון פתוח-גם כאשר אני עם חלון סגור ותריסים מוגפים הרעש עדיין חודר לי את החלוןהדירה שלי נמצאת בצד העורפי לכביש, ועדיין-אני שומע את זה כל כך חזק וזה קצת לא הגיוני.אני מנסה להבין:

  1. האם מותר להרעיש בצורה כה בוטה? אם משרד התחבורה קובע תקנות כאלה-שיבוא ויאטום לי את החלון. לא הגיוני שלא ניתן לישון בדירה הזאת. בדקתי עם מד דציבלים חובבני שהורדתי לפלאפון, והמד הראה על סביבות 75-80 דציבלים. נשמע לי לא סביר בעליל. קשה לי לאמוד זאת כיוון שרק חלק מהאוטובוסים כורזים כך, אך מספיק 2 בשעה כדי לצאת מאיזון.

  2. לעיתים האוטובוס כורז בשעות בהן אסור-01:44 בלילה, 05:25 בבוקר, ועוד. הפרה בוטה על החוק. חוצפה.

  3. אחד הקווים (קו 19) מוסיף בכריזה את המשפט הבא: "נא לתקף את הרב קו לפני כל נסיעה, כולל בעלי מנויים". האם יש לו זכות לעשות את זה? לא ראיתי אישור לזה בשום תקנה של משרד התחבורה.

שלחתי מס' מיילים לאגד, לפחות בנושאים הלא חוקיים (כריזה בשעות אסורות, הכריזה הנוספת על תיקוף הרב קו וכו'). בכל פעם נמסר לי שהם יעלו את זה לטיפול אך לא חזרו אליי עם תשובה (וכמובן שלא טיפלו בבעיה). אשמח לעזרה ולמענה, חיי נהיו בלתי סבירים. אני לא יכול לישון, לעבוד או לקרוא בדירה

המתלונן: מורן מתל אביב | רעש בניה 
"שלום רב, ואני ובן זוגי עברנו כעת לדירה חזיתית (סלון ושני חדרים שינה) שפונים לרחוב הראשי דרך נמיר. לטענת בעל הדירה מדובר בחלונות בסלון טריפל ובחדרי השינה כפולים.
האם יש לי אפשרות לבדוק אם אכן מדובר בכאלו? לפי הבידוד נראה שלא כי ממש שומעים כל מכונית ובייחוד אוטובוסים ואופנועים. האם יש אפשרות לקבל חוות דעת מקצועית מטעמכם? ואם רלוונטי דרככם לעשות את איטום החלונות?  תודה רבה אשמח לכל עזרה, לא מצליחה לישון טוב בלילות, נמצאת בהריון מתקדם ושוקלת מעבר דירה בשל כך.
חשוב לדעת! בדיקת סוג החלונות והדלתות המזוגגים, יש לבצע דרך מומחה לזיגוג

                                               -----------------------------------------------------------------------------------------------
 

נושא: רעשי שכנים

המתלונן: יואב מרחובות  | רעש בניה 
"שלום, ברצוני לקבל יעוץ בנושא מטרד רעש של משאבההשכן שלי התקין מחוץ לדירתו משאבה לשם חימום תת רצפתי – מדובר בקוביה שכל צלע שלה הוא באורך כ-מטר.

המנוע שלה נדלק ונכבה לסירוגין במשך כל תקופת החורףהרעש הנובע מהמנוע חזק מאוד ולמרות שהוא נמצא בחצר הבית שלו הרעש מגיע עד למרכז הבית שלי כך שאנו נאלצים לסגור את החלון כדי להמנע מהרעש. אשמח לקבל מכם מידע בנוגע לאפשרות של מדידת הרעש וכן איך ניתן לפעול כדי להתמודד עם בעייה זו

המתלונן: יוחאי מחיפה | רעש טלויזיה מדירת השכנים 
ברצוני לבדוק האם רעש טלויזיה בווליום גבוה ומפריע מאוד המגיע מקיר משותף לי ולשכנה, פולש לסלון ביתי  ומטריד את ההתנהלות התקינה בחיי המשפחה היא מספקת בכדי לפנות לטיפול של עו"ד מטעמכם? לי נאמר כי הנושא הינו גבולי ומצריך בדיקת מומחה רעש. 
אודה מאד לתשובה מדוייקת מה אומר החוק בגין הרעשה והטרדה כזו מצד שכן שאינו מוכן להפסיק זאת. תודה רבה"
חשוב לדעת!  אין שום זכות לשכן לחדור עם קולות הטלויזיה שלו לביתך, למיטב הבנתנו זוהי עבירה על חוקי המדינה.

המתלונן: דן מאשקלון | רעש גרירת רהיטים מדירת השכנים 
"לפני כ- 3 שנים הגיעו לגור בשכירות בדירה מעלינו שכנים חדשים. לשכנים אלו יש 2 ילדים שאחד מהם פעיל מאד  (אנחנו לא רוצים לנחש את ההבחנה המדויקת -הבעיות רבות מדי). הוא וששני ההורים גוררים רהיטים 24 שעות ביום, שבעה ימים בשבוע ללא הפסקה. הפסקנו להזמין חברים. כל פעולה בבית מהפעלת מכונת כביסה או הכנת אוכל הפכה לסיוט. הילד רץ לאורך כל היום והלילה (פשוט לא ישן) בכל החדריםצורח ובוכה, זורק כלים ורהיטים בהתקפי זעם על הרצפה על הקירות פותח וסוגר דלתות (כל הדלתות אצלם חורקות) גורר מיטות ומכדרר. מהרגע שהגיעו וההובלה פרקה את הרהיטים התריסים והחלונות מוגפים כנראה כדי לכלוא את הרעש והצרחות כמה שאפשר. הרעשים וההטרדות נמשכים לאורך כל היום והלילה בתדירות גבוהה כך גם כשאנו מנסים לנוח בשעות היום הדבר אינו ניתן. בהתחלה פנינו אליהם וביקשנו יפה להפסיק את הגרירות והכדרורים, בהמשך לא פתחו יותר את הדלת ונאלצנו להזמין משטרה. ביקשנו את עזרת השכנים שגם הם שומעים את הרעשים ברמה כזו או אחרת, אך לא בעוצמות שאנחנו שומעים. עם הזמן הבנו שאנחנו לבד בסיפור. הזמנו מספר פעמים משטרה ופעם אחת זה עבר לאלימות פיזית שבה אשתי הוכתה בנוכחות שוטר. מאותו יום שהם הגיעו עלה המתח בבית, השינה הפכה לקלה והעייפות והפיזית והנפשית של משפחתי הפכה כמעט לכרונית ושלא נדבר על הרגשת המועקה שיש בבית. אישתי והילדים מסתובבים עם אוזניות ואטמים בכל שעות היום (אחרי יום עבודה בשישי ושבת) יום חופש הפך לגיהינום- אנחנו מרחמים על הילדים, ואין לנו דרך לעזור להם אי אפשר לשבת בשירותים או להתקלח ואי אפשר לרבוץ על הספה- החיים שלנו הפכו לחסרי טעם שאלתי האם יש במצב זה הצדקה לתביעה אזרחית שתאלץ את הדיירים הזמניים האלה לטפל בגורם הרעש  תאלץ אותם לעבור מהבניין לקומת קרקע במקום אחר כי אם לא אאלץ אני לעבור דירה תוך נזק כספי אדיר.

המתלונן: עומרי | מבאר שבע
עקב רעש שהשכנים בבניין דירות קומה מעליי עושים אשמח לקבל ייעוץ משפטי. הוגשה תלונה למשטרה, אך מצד המשטרה אין יותר מידי מה לעשות. משאיר לכם את מספר הטלפון שלי למסירת פרטים"

המתלונן: יורי |  מראש פינה
שלום לכם, אני גר בחיפה וגרה מעלי שכנה שמרעישה לי בשעות הלילה עם צעדים כבדים בדירה שלה שמדירים שינה מעיני. הרעש הוא לפחות עד 2 בלילה כמעט כל יום. הערתי לה באמצעות מכתב ודיברתי עם בעל הדירה אך ללא הועיל. הדבר גם מעלה חשדות לפעילות בלתי חוקית בדירתה. אבקש עזרתכם"

המתלוננת: יוליה |  ראש העין
"שלום רב, שמחתי מאוד למצוא את פעילות העמותה ברשת. אני בעלי ושלושת ילדי גרים בכפר סבא בבניין משותף בקומה הרביעית. בדירה החמישית מעלינו התקינו ג'קוזי ממש מעל החדר של הילדות שלי והרעש....אוי הרעש המחריד אין לתאר מדיר שינה מעיניי בנותי וממני גם כן ביקשתי מהדיירים להפסיק אפילו הסכמתי איתם לא להפעיל את המדחף בשעות הלילה המאוחרות והבוקר המוקדמות אך ללא הועיל. אולי יש לכם עזרה בשבילי, יש גם רעש בלתי נתפס של מזגנים אך אנחנו לא מצליחים לאתר מאיזה דירה זה. תודה רבה, אשמח מאוד לתשובתכם"

המתלוננת: יוספה |  רחובות
"שלוםדירתנו גובלת בפיר המעלית וסמוכה לשני לוחות פיקודמהיום הראשון חיינו הפכו לסיוט עקב רעשים החודרים לדירתנו הדומים ליריות הנשמעים בעצירת המעלית הסמוכה לדירתנו בכל קומה ואף מעירים אותנו משנתינומצ”ב דוח מדידה אקוסטית אשר בוצעה ב-19.2.20  ובה התגלתה חריגה משמעותית מהתקן הישראלי. כמו כן מצ”ב הקלטה באורך 5 שניות הממחישה את סוג הרעשלפני ביצוע המדידה פנינו לחברת המעליות כפיר-מעליות ולאחר בדיקתם נאמר לנו שאין בידם לפתור את בעיית הרעשים החודרים לדירתנוכמו כן פנינו לחברה הקבלנית אשר בנתה את הבניין דניה-סיבוס (הבניין נבנה ב-2015) והם הפנו אותנו לחפש פתרון בכפיר-מעליותאנו מבקשים מכם לפתוח עבורנו בתהליך מול חברת המעליות והחברה הקבלנית, תהליך שבו תנחו אותנו בשלבי/דרכי הפעולה, ואנו מתחייבים לא לחסוך בכל אמצעי תשלום שיקדם את התהליך ויוביל לפתרון הבעיה או לשיפור שיאפשר לנו לחיות בשלווה"

המתלונן: שניר | איזור השרון
רציתי לדעת מה הזכויות, ואם ניתן לעשות דבר מה בעניין שכן שמשחק כדורסל במרפסת. הרעש נובע מכדרור ומהסל עצמו, במשך שעה עד שעתיים ביום (לא רציף). ניסיתי לפנות לשכן, למרבה הפליאה גם האב וגם הבן משחקים. שביקשתי שיפסיק, אמר לי - "אתה יודע מי אני?... אני עורך דין. אני אעשה מה שאני רוצה במרפסת שלי..." איך ואם ניתן לטפל בנושא?

                                                   -----------------------------------------------------------------------------------------------

נושא: מטרדי רעש שונים

המתלונן: יפית מאשדוד | רעשים משבט "הצופים"
"
יש לנו בעיה עם רעש משבט הצופים שמול דירתינו. השבט ממוקם מעבר לכביש ראשי ביחס אלינו, אבל כאשר הם מפעילים רמקולים או צועקים בקולי קולות, אנו שומעים זאת בסלונינו ובחדר השינה שלנו. פנינו אליהם מספר פעמים, ובכל פעם הם משיבים שהם יטפלו בדבר. אבל זה לא קורה. אם הם לא מפעילים מוזיקה בווליום, הם צועקים בקולי קולות, ואנו שומעים זזאת בחדר השינה שלנו וזה מפריע לנו לישון. בסופש האחרון 10-11.1.20, הם צעקו בשישי בלילה עד 1:00 בלילה, ולאחר מכן בשבת בבוקר שוב ב8:00 בבוקרהיום בבוקר (11.1) פנינו למשטרה והשוטר טען שאין ביכולתו לעשות כלום מאחר והם לא מפעילים מוזיקהמה ניתן לעשות כדי להפסיק זאת לתמיד? מובן שהתערבות משטרתית לא עוזרת כי הם ממשיכים בזה לאחר זמן מה"

המתלונן: יניב מחולון | רעש אירועים בבניין
בניין שאני גר בו כרגע (דירה של ההורים) יש חדר כושר מתחת לדירה, החדר כושר לא פעיל תקופה והם מדי פעם עושים שם אירועים לילדים. עכשיו בגדול כל הבית שלי רועד כל פעם שזה קורה אבל לא התלוננתי כי זה היה ממש פעם בחודשיים בקושי. עכשיו הועד בית העלה הצעה להפוך את המקום למועדון, אני כמובן התנגדתי, והסברתי להם את הבעיה מהצד שלי. הם מבחינתם אמרו לי ״הרוב קובע״ ניסיתי להסביר שיש תקנות רעש אבל הם מסרבים להבין וקבעו כינוס דיירים לאישור המעבר בשני הקרוב. אשמח לעזרתכם"

המתלונן: יוחאי מקריית אונו | רעשי ברזליה בסמוך לבית 
"שלום רב, לפני מספר חודשים ליד ביתי בלב שכונת מגורים נפתחה "ברזליה". אותו אדם תחם שטח אדמה המיועד למגורים ופשוט מעמיס ופורק בו ברזליםלפעמים הוא בא מספר פעמים ביום עם משאית או טנדר ולפעמים ימים לא מגיע, אך כאשר הוא שם יש רעש מטורף

אשמח לייעוץ מה לעשות לגבי המטרד הזה ואף לצרף תמונות וסרטוןתודה ושבוע טוב"

 

המתלונן: יוסף | רעשי מלגזה לפנות בוקר

" אני גר ממש מול שוק פירות וירקות בגבול איזור התעשיה בכפר. פעמיים בשבוע מתבצעת בשוק פריקת סחורה שמתחילה בשתיים בבוקר עד 8 (בימי שני וחמשי).

הפעילות יוצרת רעשים בלתי נסבלים לאורך כל הלילה. אחרי שפניתי לבעלים של המקום הם הסכימו להפסיק את הרעש שנוצר מזמזום הילוך הריווירס של המלגזה. אבל עדיין הרעש

שיוצא ממנוע המלגזה הוא מאד גבוה. האם העובדה שאני גר בסמוך לאיזור התעשיה גורעת ממני הזכות לנקוט בהליכים נגד גורמי הרעש?"המתלוננת: אורית | רעשי בית הכנסת 
"אני תושבת במושב בשיטחה של מועצת בנימין. אחרי שקניתי את ביתי שם, גיליתי לתדהמתי שבבית הכנסת הסמוך לביתי פועל אולם אירועים ללא שום הגבלה.

לאחר תחינות רבות, התקין שם הועד המקומי מכשיר להגבלת דציבלים המכויל ל85 דציבלים.הם טוענים שמאחר וזה אולם שאושר לפעילות ע"י המועצה כאולם אירועים אך הוא פועל |

במרכז יישוב, לא חל עליו שום חוק. 
האם הדבר נכון? האם אין חוק שמחייב הגבלת רעש נמוכה 85 דציבלים בשל היותו באמצעו של איזור מגורים?"

 
 

 
 

 השקעה של דקות עשויה לשפר באופן משמעותי את איכות חייכם!

כדאי לדעת, במידה שנסיון/נות תקשורת עם יוצר המטרד לא נענו בחיובאנו מציעים לשלוח התראת עו"ד המומחה בענייני הסביבה והעוסק בנושא
זמן רב (בעלות של 480 ש"ח) ובה דרישה ליוצרי המפגע להפסיק מיד את המטרד שאם לא כן יוגשו נגדם צו מניעה ו/או תביעה משפטית וכן דרישה להחזר ההוצאות שלך/כם ופיצויי סבל.  ב-80% מהמקרים התראה  מצליחה לחסל את המטרד ולפחות לצמצמו בצורה משמעותית.
הקליקו לטופס הטיפול במטרדי רעש
הקליקו לטופס הטיפול במטרדי סביבה 
 

 

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)