חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> חוזרים לבית הספר? אולי עדיף שלא. עיריית ראש העין: הלימודים יתחדשו בית הספר היסודי ההמוקם במסוך לקווי מתח


חוזרים לבית הספר? חשוב לבדוק!
עיריית ראש העין: הלימודים יתחדשו בית הספר היסודי הממוקם במסוך לקווי מתח 

בית הספר היסודי בשכונת פסגות אפק בראש העין, נבנה בסמוך לקווי מתח גבוה.

לאחר שאוכלס, התלמידים החלו להתלונן על כאבי ראש שחוו.
למרות טענת העירייה כי לא קיימת סכנה, ורמות הקרינה עומדות לפי התקן- בעקבות הפגנות ההורים, הוצבו במבנה חיישנים ומערכת ניטור המתריעה על קרינה. ע”פ החיישנים הללו התגלה במהרה כי הקרינה חורגת מן המותר.

ההורים כתוצאה הוציאו את ילדיהם מבית הספר באופן מיידי ובמקביל פעלה העירייה מול חברת החשמל שהחליטו כי קווי המתח יוזזו עד לשנת 2023. (ע"פ ידיעה שנחשפה ב"ישראל היום" ב־ 12/2018 )

כיום, למרות כי המבנה לא משמש כבית ספר כבר מעל לשנתיים-
השנה, לפני כמספר חודשים, התקבלה החלטת העירייה לאכלס אותו שוב החל משנת הלימודים הקרבה, ולהעביר לשם תלמידים משלושה בתי ספר אחרים בעיר.

"
במשך השנה וחצי האחרונות מבוצעות מדידות רציפות כל 20 דקות, ומהנתונים עולה כי המבנה בטוח לשהייה והמדידות עומדות בממוצע על 1.57 מיליגאוס", נמסר בהודעת העירייה כפי שהופיעה בישראל היום | בכתבתו של ירון דורון 4/2019

ואף הוסיפו: "אף שנתוני המדידה לא מחייבים זאת, החליטה העירייה להתקין מערכת מיגון אקטיבי שמטרתה לוודא כי בשום מקרה לא תהיה חריגה במדדים.
העירייה רואה במבנה בית הספר מוסד חינוכי כשיר ובטוח העומד בכל התקנים הנדרשים, ואין מניעה לאכלס אותו בשנת הלימודים הקרובה. העירייה תמשיך לעבוד בשיח משותף עם נציגויות ההורים".

לרגל הידיעה, מאבק ההורים התחדש עוד בחודש אפריל האחרון: 
"
אנחנו לא מקבלים זאת. אם לא היתה קרינה, לא היתה תוכנית להזיז את הקווים בעוד ארבע שנים. אם זה לא מסוכן, אז למה החליטו להזיז? ברור שיש כאן סכנה לילדים. אנחנו לא נאפשר את העברת הילדים לבית הספר הזה" אמר אילן לוקוף ממובוילי המאבק.

מה אתם הייתם עושים?

חוששים קרינה בסביבתכם?
מלר”ז הינו הגוף המומלץ היחידי ע”י המשרד להגנת הסביבה בתחום מדידת רמות הקרינה!
רק למלר"ז הסמכות המיוחדות מהרשות להסמכת מעבדות- לביצוע בדיקות קרינה.

מה ההבדל בין המודדים שלנו למודדים האחרים בישראל?
מודד קרינה רגיל שעבר את מבחני המשרד להגנת הסביבה, קונה ציוד כלשהו ולא חייב לכיילו כי הכיול עולה כ-2,000 ₪ למכשיר.... "רק אידיוט מכייל מכשירים"
מודדי מעבדת הקרינה של מלר"ז מכיילים את מכשיריהם במעבדת חרמון בישראל, שהינה היחידה המוסמכת בישראלהמודדים עוברים כל שנה/שנתיים מבחנים בע"פ, בכתב ובשטח, וחייבים להיות ב – standby ממבחני פתע של הרשות.

מכשיר שאינו מכוייל על ידי מעבדה מוסמכת בישראל, סטיית המדידה שלו מהנורמל עלולה להיות עד 50%. ולמכשיר זה אין "פקטור" הקובע למודד בכמה להוסיף/להוריד לערכים הנמדדים בשדה.

משך המבחנים של הרשות להסמכת מעבדות נמשכים יומיים ברציפות, כל יום 12 שעות!!!

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)