תחרות חוקרים סביבה בעין המצלמה

דף הבית >> תחום חוקרים סביבה >> תחרות חוקרים סביבה בעין המצלמה
 

הכינו את המצלמות- תלמידי ישראל בחטיבות הביניים ובבתי הספר התיכוניים מוזמנים להשתתף בתחרות צילום בנושא "מים כמשאב", אשר תתקיים זו השנה הראשונה ביזמתם של  משרד החינוך, המשרד לאיכות הסביבה, מכון דוידסון שליד מכון ויצמן ועמותת מלר"ז.לתקנון התחרות ולהורדת טפסים להשתתפות לחצו כאן.

"החלטנו לקיים את התחרות בראש ובראשונה על מנת להגביר את מודעות התלמידים לנושאים סביבתיים בכלל ומעורבות האדם בפרט" אומרת ד"ר אירית שדה, מפמ"ר מדעי הסביבה במשרד החינוך. "המצלמה היא כלי לימודי ומחקרי מעולה, בעזרתה ניתן לעודד את היצירתיות של הילדים, להגביר את סקרנותם והעניין בנושא".  

מדי שנה יפורסם נושא מרכזי אחר לתחרות הצילום. השנה הנושא הנבחר הוא כאמור משאב המים, זאת לאור חשיבות המשאב לישראל והכרזת האו"ם על הנושא השנתי של 2013: שיתוף פעולה בין לאומי במים.

מה מצופים התלמידים להציג בצילומים?

"התצלום אמור להציג אחד או יותר מהתחומים הבאים: רעיונות מרכזיים בתוכנית הלימודים במדעי הסביבה המתקשרים למים, מעורבות האדם בהקשר למשאב המים, תופעות הקשורות למים ואיכות הסביבה כגון ניצול משאבים או טכנולוגיות הקשורות במים, השלכות לנוכחות מים או העדר מים על הסביבה והאדם".

התצלומים חייבים להיות מצולמים בארץ, ללא עריכה או שימוש כלשהו בתוכנות גרפיות. בנוסף לצילום, העבודה צריכה לכלול כותרת והסבר לנושא המרכזי, עמדתו של הצלם או תחושותיו בנוגע לצילום.

כל בית ספר יוכל לשלוח לתחרות לפיקוח על הוראת מדעי הסביבה עד 5 תצלומים עד לתאריך 30.12.2012. מתוך כל התצלומים שיישלחו לתחרות, צוות שופטים יבחר את 15 התצלומים הטובים ביותר. התצלומים שיעלו לשלב הגמר בתחרות, יפורסמו באתר מפמ"ר מדעי הסביבה ויועמדו להצבעה וירטואלית הפתוחה לקהל הרחב, לה יינתן משקל בקביעת הזוכים. לפרטים המלאים ולהורדת טפסי הרשמה לתחרות לחצו כאן.

ומתי נדע מי הזוכים?

"התצלומים הזוכים יוכרזו בארוע השיא של תחרות חוקרים סביבה בתאריך 22/4/2012 במכון ויצמן. תחרות הצילום הינה חלק מתחרות גדולה יותר המתקיימת זו השנה השניה, תחרות עבודות חקר בין תלמידי מדעי הסביבה, אשר בשנה שעברה היתה מוצלחת מאוד והתלמידים הגיעו להישגים מרשימים ועבודות מיוחדות מאוד", מסכמת אירית שדה. 

 
     
     
     

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com