חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> כל האמת על אוזניות אלחוטיות

כל האמת על אוזניות אלחוטיות 

כבר אי אפשר שלא לראות אותן על העובר ושב ברחוב. הן נוחות, קלילות, ללא חוטים מסתבכים ומאפשרות על פניו פתרון קל, נוח ואופנתי לבעיות הקרינה מהטלפון הסלולרי. האמנם? 
אולי תופתעו לדעת, כי בעוד שרוב המשתמשים באוזניות האלחוטיות בטוחים כי הם מוגנים מפני קרינת הסלולר, ההיפך הוא הנכון. בזמן שיחה עם האוזניות האלחוטיות נפלטת קרינה ישירות אל תוך האוזן ברמה של כ- פי 20 משיחה רגילה ללא האוזניות. 
קרינה בלתי מייננת הוגדרה ע"פ ארגון הבריאות העולמי כגורם מסרטן אפשרי, ולכן כדאי להימנע ככל היותר מקרינה שכזו ובטח שלא להשתמש באמצעים המגבירים אותה, ביחוד אצל ילדים המהווים חלק רגיש יותר באוכלוסיה לנזקי הקרינה. 

מה עוד כדאי לדעת? 
250 מדענים חתמו על עצומה הקוראת לארגון הבריאות העולמי להזהיר מפני שימוש באוזניות איירפודס מסיבת חשיפה מוגברת לקרינה. 

מה החלופות? מה כדאי לעשות? להשתמש באוזניות עם חוט המחובר לטלפון, דרכן רמת הקרינה היא משמעותית נמוכה יותר מאשר האוזניות האלחוטיות, או לדבר כשהסלולר על מצב רמקול ורחוק מגופכם.

טיפ שווה בריאות!
למכשיר הסלולר שלכם קיימות 4 אנטנות! האחת של הסלולר, הנוספת היא ל WI-FI, השלישית אנטנת בלוטוס', והאחרונה אנטנת GPS. במידה ואינכם משתמשים בWI FI, וסביר להניח כי אינכם משתמשים בו בכל שעות היום- כבו אותו! הדבר יחסוך מכם קרינה מיותרת של אותות אלקטרומגנטיים. 
- "מוקד הרעששל מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
- מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל
 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)