חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> לטוס, להנות, ומעכשיו גם לנשום לרווחה!

לטוס, להנות, ומעכשיו גם לנשום לרווחה!

חלמתם לטוס לאמסטרדם? להנות מהאתרים היפים והנופים המרהיביםאנחנו שמחים לעדכן כי החל מהשנה הבאה- היעד התיירותי המדובר הופך לאטרקטיבי יותר, ובריא הרבה יותר

על פי דיווחים של כלי התקשורת בהולנד, כבר החל מהשנה הבאה- תיאסר הכניסה לעיר למכוניות בנות יותר מ – 15 שנים. במידה ואתם תוהים למה זה כל כך חשובגיל הרכב ללא ספק מהווה פקטור לזיהום האוויר שהוא פולט לסביבה. עם השנים רמת הפליטה גוברת כתוצאה מבלאי, וכלי הרכב נוטה לפלוט יותר חלקיקים , פחמימנים ו- CO. 

היוזמנה המבורכבת לא עוצרת כאן >> החל משנת
2025 תיאסר גם נסיעת אוטובוסים ומשאיות בעלי מנועי דיזל או בנזין. ובשנת 2030 תיאסר הכניסה לכל כלי הרכב הפולטים זיהום.

עובדה מעניינת היא כי דווקא באמסטרדם, "בירת האופניים העולמית"- בה מירב התושבים דואגים לשינוע ע"י אופניים, או תחבורה ציבורית, וריכוז מזהמי האוויר הינו נמוך יותר- המודעות כלפי זיהום האוויר ובריאות התושבים הינה מעלה ראשונה, והיוזמה אכן הופכת לתוכנית בפועל ללא דיחויים מיותרים.
הידעתם? באמסטרדם קיימים בתי ספר ללימד לרכיבה על אופניים, כך שלא יהיה תושב שלא ידע לרכב, וכ- 400 קילומטרים של שבילים מיוחדים המקלים ומייעלים את שגרת נסיעת האופניים היום יומית.( נתונים מתוך: “מסע אחר" | כתבתה של רותם בר | 7.2019)

הולנד אינה היחידה, היוזמה שלה היא חלק מהחלטת ערים גדולות באירופה,ביניהן: פריז,מדריד, אתונה, מקסיקו סיטי עוד- להפסקת כניסתם של רכבי דיזל למרכזי ערים, מתוך מטרה נעלה של צמצום זיהום האוויר אשר יטיב עם בריאות הציבור הנמצא במרחב העירוני. שכן, תוצאות זיהום האוויר מתחבורה ציבורית מחולל נזק בריאותי משמעותי יותר מתעשיית יצור החשמל כדוגמא.

עד שהמדינת ישראל והרגולטור יתעוררו וינקטו באופן המעשי לצמצום זיהום האוורי ושמירה על בריאותינו, אנחנו האזרחים יכולים ללמוד הרבה מתשובי הולנד- >> אמצו לכם זוג אופניים, או הרבו להשתמש במקום הרכב הפרטי שלכם בתחבורה הציבורית.
יחדיו נוכל לתרום לשינוי, ולדאוג לבריאותינו ולבריאות ילדינו.

מלר"ז לצדכם.
"
מוקד הרעששל מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל הטלפון 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)