מדוע חשוב להקפיד על בדיקות קרינה תקופתיות

דף הבית >> חדשות ואירועים >> מדוע חשוב להקפיד על בדיקות קרינה תקופתיות

בדיקות קרינה תקופתיות

בדיקות קרינה תקופתיות מהוות את האופציה היחידה שבה אתם תוכלו לנתר את עוצמת הקרינה שאליה אתם חשופים על בסיס יומי. למעשה, רק על ידי פיקוח עצמאי והגברת המודעות לנושא בקרב השכנים שלכם, תוכלו ליהנות מסביבת מגורים בטוחה יותר.

מתי חשוב לבצע בדיקת קרינה

בדיקות קרינה צריכות להיות חלק אינטגרלי משמירה על איכות החיים והבריאות של כולנו. כחלק מהמודעות העולה להשפעות הסביבתיות שההתקדמות הטכנולוגית מביעה עימה, חשוב לבצע אנליזה מדוקדקת של גורמי הסיכון שאנו באים עימם במגע.

מדוע מומלץ לחזור על הבדיקה אחת למספר שנים

משום שחברת החשמל מבצעת שינויים תכופים במערכת החשמל ואינה דורשת היתרים מהתושבים לשם כך - חובה לבצע בדיקה זו אחת למספר שנים. גם חובת הדיווח לא תמיד מתקיימת במלואה וגופים מוניציפליים רבים לא תמיד מודעים לעניין של זליגת חשמל.

כיצד ניתן להפחית את העלויות של בדיקות הקרינה

הגברת המודעות ורתימת ועד הבניין לבעיה, מהווה את המפתח להפחתה של עלויות הבדיקה. ככה שיותר מכדאי להזכיר לשכנים שלכם שאם אתם חשופים לקרינה חשמלית, יש סיכוי לא רע שגם הם סובלים בדיוק מאותה הבעיה. שיתוף הפעולה יאפשר לכולם לחסוך בביצוע ההזמנה.

מי מבצע בדיקת קרינה בישראל

עמותת מלר"ז מבצעת בדיקות קרינה ונחשבת לאחד הגופים היחידים בישראל אשר מחזיק בתעודת הסמכה מטעם הרשות להסמכת מעבדות. לעמותה יש ניסיון של שנים רבות בתחום, צוות מודדים איכותי וציוד מתקדם. בנוסף, העמותה מנהלת מאבק משפטי לקביעת סיפי קרינה אחידים ומעניקה ליווי אישי לאחר כל בדיקה.

מה ניתן לעשות במידה ונמצאה חריגה ברמות הקרינה

ראשית, חשוב להבחין באיזו קרינה מדובר. בעוד שאנטנה סלולרית נראית למרחקים, המבדקים האחרונים מראים שדווקא הקרינה החשמלית מהווה סכנה של ממש. סכנה אשר איננה בולטת כל כך, אך בהחלט משפיעה על הבריאות בטווח הארוך.
 
שנית, חשוב לפעול ברמה האופרטיבית הנכונה. חשוב לקחת את התוצאות של בדיקות הקרינה למקבלי ההחלטות ולהשוות אותן מול ההמלצות של המשרד להגנת הסביבה. במקרה של התעלמות מהבעיה, ניתן לכפות הסרה של המפגע בעזרת שימוש בכלים המשפטיים העומדים לרשותכם.

לסיכום, העידן הטכנולוגי שבו אנו חיים גורם לצריכה חשמלית גבוהה מאי פעם. יחד עם זאת, חשוב לוודא שהכללים הנדרשים לשמירה על הבריאות של כולנו נשמרים: שאין דליפת חשמל, שקיים מרחק מספק בין קווי החשמל ואזורי המחייה ולשים לב להימצאות של חדר שנאים ישן בבניין.
 

 

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com