מהו זיהום חשמלי ואיך הוא נוצר?

דף הבית >> זיהום חשמלי >> מהו זיהום חשמלי ואיך הוא נוצר?

 
   
בחברה המערבית המודרנית אנו עושים שימוש יומיומי במוצרים אלקטרוניים רבים. מכשירים אלה פועלים על זרם לא רציף (זרם חילופין) שמגיע מהשקע והופך לזרם ישר. בתהליך זה נוצרים תדרים גבוהים יותר של חשמל, והם מגיעים למעגלים החשמליים הנמצאים בקירות. תדרים גבוהים אלו נקראים גם זיהום חשמלי.
מחוטי החשמל מוקרנת קרינה חשמלית (קרינת רדיו), כלומר, חלק מהתדרים הגבוהים שנוצרים הם תדרי רדיו שמפזרים את האנרגיה דרך האוויר במקום לזרום במעגלים החשמליים עצמם.
הזיהום החשמלי (קרינת רדיו) חודר דרך הגוף מצד אחד, ומן הצד השני נוצר שדה חשמלי חילופי בקרבת חוטי החשמל והשקעים, הגורם לזרמי חליפין בתוך הגוף (גופנו נועד לתפקד רק עם זרם ישר ולא עם זרם חליפין). למעשה, כמעט כל מכשיר חשמלי בבית ילול ליצור זיהום חשמלי: מכונת כביסה, מדיח כלים, מקרר, נורות, מחשבים, טלוויזיות וכדומה. 

קרינה חשמלית בבתים, במקומות העבודה, בבתי ספר ובגנים היא אחת הבעיות הבריאותיות החמורות של המאה ה -21. תדרים מזהמים אלה פוגעים במערכות הביולוגיות שלנו באופן משמעותי ולעיתים קריטי. מחקרים שבוצעו מעידים על  הקשר בין זיהום חשמלי (מחלת גלי הרדיו) לסימפטומים שבעבר לא ידענו לאן לשייכם. 

סימפטומים שתועדו כנגרמים על ידי קרינה חשמלית (מחלת קרינת הרדיו):
 
מחלות נוירולוגיות - כאבי ראש, סחרחורות, בחילה, קשיים בריכוז, אובדן זיכרון, נטייה לעצבנות, דיכאונות, חרדות, קשיי שינה, עייפות, חולשה, רעידות, התכווצויות שירים, כאבים בשרירים ובפרקים.

סימפטומים קרדיולוגיים - דפיקות לב חזקות, כאב ו/או לחץ בחזה, לחץ דם גבוה או נמוך, קוצר נשימה.

בעיות ברכי הנשימה - סינוסיטיס, ברונכיטיס, דלקת ריאות, אסטמה.
                                            
בעיות נוספות - בעיות בעיכול, כאבי בטן, סוכרת , סרטן.

 
   
כיצד ניתן להתגונן מפני זיהום חשמלי? 

בעבר לא ניתן היה להתגונן מנזקי הזיהום החשמלי, אך כיום ניתן בעזרת מספר אמצעים להפחית את החשיפה לזיהום חשמלי. 
הזיהום החשמלי נמדד ביחידות GS - יחידות מידה של "אנרגיה מזיקה", תוצאה של נוכחות תדרים ושל קצב השינוי ברמת המתח לאורך זמן. יחידות GS, נמדדות באמצעות מד גראהם-סטטצר (G/S), אשר מחובר לשקעי החשמל. מד זה מציג את קצב השינוי הממוצע של עליות המתח הפתאומיות שמתרחשות ברשת החשמל. עליות מתח אלו, אשר מתרחשות הן בתוך מבנים והן מחוצה להם, נגרמות על-ידי קטיעות בזרם החשמל ומכונות "חשמל מזוהם".

מסנני אלקטרו גארד מבוססים על תיאוריות אלקטרומגנטיות  בנות 100 שנים ועל עקרונות הנדסת החשמל.  המסננים מנטרלים זיהום חשמלי בבית, במשרד, בבתי ספר וגני ילדים וכך מפחיתים תהליכים דלקתיים באופן משמעותי, מגינים על מערכת העצבים, מערכת כלי הדם והלב ומערכת החיסון.

בית שגודלו מעל 85 מ"ר זקוק ל-15 מסננים, והצורך במסננים גדל ככל שהבית עולה.

למצגת הממחישה את היווצרותו של זיהום חשמלי לחצו כאן

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com