מחקר חדש: רעש הוא גורם סיכון לנשים בהיריון ולעוברים כאחד

דף הבית >> חדשות ואירועים >> מחקר חדש: רעש הוא גורם סיכון לנשים בהיריון ולעוברים כאחד

 מחקר חדש: רעש מסוכן גם לעוברים
כולנו יודעים שרעש הוא מטרד מסוכן אשר פוגע באיכות החיים של כולנו, מה שאנו נוטים לשכוח הוא שמדובר בבעיה שמסוכנת אף לעוברים. על פי מחקר שבדק את אחוזי הההלימה בין הפרעות בריאות לבין מקום תעסוקתן של נשים הרות, נמצאה התאמה שעלולה להפחיד כל אישה הרה.

מחקר שנעשה לאורך עשור אינו מותיר ספקות

המחקר השוודי שנערך בעיר שטוקהולם וסקר יותר מ 500 אלף לידות לאורך עשור, הראה שרעש רציף בזמן ההיריון הוא מחולל מחלות ודאי. מעבר לעוצמת הרעש, חשוב לשים לב לפרט חשוב שמשתקף מהמחקר: נשים שלא לקחו חופשה כלשהי במהלך העבודה, היו בסיכון מוגבר. ניתן להסיק מכאן שלתדירות של הפגיעה הווקאלית הייתה משמעות.

גם חוקרים מקומיים הגיעו למסקנה דומה

אבל שלא תחשבו שהמחקר הסקנדינבי הוא מקור בודד של התופעה. למעשה, גם חוקרים מקומיים מצביעים על קשר גורדי ומסוכן בין רעש לבין התפתחות של מומים בקרב עוברים. לפי המחקר שהתפרסם בבית החולים ליס, נמצא כי חשיפה מוגברת לדציבלים גבוהים וזיהום אוויר, הינם גורמים כמעט ישירים לרעלת היריון.

מה אומר על כך המחוקק הישראלי?

במוסד לבטיחות ולגהות ( הגוף הרגולטורי של המדינה בתחום האכיפה של דיני העבודה) לא מופתעים מהתופעה. למעשה בחוזר אשר ניתן להורידו ישירות כאן ואשר נכתב על ידי דוקטור מירב פז, יש הנחיות מפורשות אשר מסבירות על הדרכים שבהם יש לנהוג במקרה של סביבת עבודה בעייתית.

פתרון ארעי כמו אטמים אינו פתרון לבעיה

כדאי לשים לב, מגני אוזניים שונים ( כגון אטמים או אוזניות ) אמנם מספקים הגנה על עור התוף של האישה, אולם אינם מעניקים הגנה לעובר. במצבים שבהם הרעש במקום העבודה עומד על 80 דציבלים ישנה סכנה אמיתית לשלום העובר ויש לפעול בהקדם כדאי למזער אותו.

איך ניתן לטפל בעניין

ראשית, חשוב לבצע בדיקת רעש אשר תבדוק בדיוק לאילו דציבלים נחשפים האם והעובר בשעת העבודה. לאחר מכן, חייב להתייעץ עם גורם מוסמך אשר מכיר את המשמעויות הבריאותיות של העניין. כדאי לשאול רופא, לערב את מחלקת ה HR ולא לשכוח שמגיעה לכם לעבוד בסביבה בטוחה. לבסוף, ניתן לפנות למחוללי הרעש או לבצע התאמות אקוסטיות אשר יפחיתו את עוצמת המטרד.
 
ליצירת קשר ותיאום בדיקה של מקום העבודה שלכם, צלצלו אל המספר טל': 03-5250038.
אנו נשמח להעמיד לרשותכם מודדי רעש מוסמכים ולעזור לכם ליצור סביבת עבודה בטוחה.
 

 

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com