חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> נתונים מהשטח- דיווחים של בודקי הקרינה המוסמכים של מלר”ז

נתונים מהשטח- דיווחים של בודקי הקרינה המוסמכים של מלר”ז

במסגרת מאמצי מלר"ז לסיוע ושמירה על תושבי המדינה מנזקי הקרינה, כדאי שתכירו:
העמותה הינה הגוף היחידי במדינה שקיבל הסמכה למדידות קרינה ממקורות קרינה, הן של המשרד להגנת הסביבה, והן של הרשות הלאומית להסמכת מעבדות.
לצורך ההסמכה (ובשונה מהסמכת כל בודקי הקרינה בישראל) העמותה עוברת כל העת מבחנים בכתב ובע"פ, במשרד ובשטח, על מנת לחדש את הרישיון השנתי כשהסף הוא מבחן הנערך יומיים ברציפות (12 שעות כל מבחן!)

הבודקים המוסמכים שלנו מוזמנים לבצע בדיקות, לתת חוות דעת מקצועייות, ואף לספק פתרונות במקרי הצורך בכלל רחבי הארץ, במקומות פרטיים, מסחריים ובמוסדות לימוד כאחד.

תוהים האם גם במוסדות החינוך של הילדים שלכם קיימת חריגה בכיתות הלימוד? האם גם אתם נמצאים תחת קרינה חריגה בעבודה או בביתכם? אל תתמהמהו, וצרו קשר עם עמותת מלר"ז לייעוץ מיידי.
לפניכם סקירה של מספר ביקורים שלנו במקומות אשר לא הסכימו להישאר במציאות מסוכנת. כשהגענו גילינו חריגות קרינה שאינן ברף התקין המומלץ, המהוות פגיעה ישירה בבריאות הנוכחים באותו החלל.

תעלת כבלי חשמל השייכת לחברת החשמל, יוצאת מחדר שנאים על תקרת חניון, בדיוק מתחת לדירת מגורים. בחדר בית המגורים הנמצא ישירות מעל כבלי החשמל נמצאה חריגה ברמת קרינה של 6.32 מיליגאוס, כאשר הסף הינו 4 מיליגאוס.
הטיפול הועבר לאחריות חברת החשמל

קווי החשמל העוברים בסמוך לחזית בנייני המגורים, האירו נקודה אדומה בקרב האזרחים המתגוררים בבניין אשר פנו אל עמותת מלר”ז בבקשה לבדיקת קרינה יסודית ומקצועית.

באחת הדירות במרפסת ובחדרים הפונים לרחוב נמדדה קרינה החורגת מהמלצות המשרד להגנת הסביבה של 7.3 מיליגאוס במרפסת ו- 10 מיליגאוס בחדר, כאשר הסף הינו 4 מיליגאוס. הטיפול במקרה הזה הינו באחריות חברת חשמל

אחד מבתי הספר בארץ אשר שם בראש סדר העניינים את בריאות תלמידיו, זימן אותנו לביצוע בדיקות קרינה יסודיות. ניתן לראות כי ארון חשמל מוצב בדיוק ליד מקום ישיבה של תלמיד ובצמוד לגובה ראשו. בבדיקה נתגלתה חריגה ברמת קרינה העומדת על 13.7 מיליגאוס(!) כאשר ההמלצה לא עוברת את רף ה-4 מיליגאוס. במקרה הנ”ל בוצע טיפול והעתקת הארון אל מחוץ לכיתה.

בכיתת לימוד נוספת באחד מבתי הספר בארץ קיימים ארונות חשמל על קיר, כאשר מצידו השני של הקיר ניצבת כיתת לימוד. חשוב לציין, קרינה חודרת קיר ללא קושי.
בכיתת הלימוד נמצאה עוצמת קרינה חריגה בגובה של 30 מיליגאוס(!) כאשר ההמלצה הינה עד 4 מיליגואס. אנו שמחים לעדכן שבוצע מיגון/מיסוך להפחתת הקרינה.

 

בבניין מגורים נקראנו ע"י התושבים לבדיקה של ארון חשמל ראשי על קיר משותף לחדר הממ"ד, אשר בו נמצא כמו כן שולחן עבודה. תוצאות הבדיקה העלו עוצמת קרינה חריגה, בגובה 17 מיליגאוס , כאשר הסף הינו 4 מיליגאוס. בוצע מיגון/מיסוך להפחתת הקרינה לבריאות תושבי הבית.
 

מלר"ז לצדכם.
מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.
"
מוקד הרעש" של מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.

צלצלו אל מספר 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)