סוף סוף פורסמו תקנות הקרינה הבלתי מיננת בתחום החשמל !

דף הבית >> חדשות ואירועים >> סוף סוף פורסמו תקנות הקרינה הבלתי מיננת בתחום החשמל !
סוף סוף פורסמו תקנות הקרינה הבלתי מיננת בתחום החשמל ! 
 
למעלה משש שנים נאבקה העמותה מול המשרד להגנת הסביבה כדי שיחוקק תקנות על פי חוק הקרינה הבלתי מייננת, לאחר שכלו כל הקיצין, הגישה העמותה בג"צ נגד השר להגנת הסביבה, שר האוצר ושר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. לשלשת משרדי הממשלה הצטרפה כנגד מלר"ז חברת החשמל. 
 
משך כשנתיים, עיכבו משרדי הממשלה הללו בצעדים שונים את פסיקת הבג"צ ולא הציעו תקנות כנדרש על פי החוק. בישיבה שנערכה לפני מספר חודשים ניתן צו על תנאי למשרדי הממשלה (כמו לכל עבריין) לקביעת התקנות. 
המשנה לנשיא בית המשפט העליון השופט מלצר קבע כי המועד האחרון להגשת טיוטת התקנות יהיה ביום ה-27.12.18 ולא יאפשר למשרדי הממשלה "למשוך עוד".  
ביום ה-25.12.18 (יומיים לפני הדיון...) נשלחו סוף סוף התקנות אלינו, לבית המשפט והופצו לציבור להערות.
 
חובה להדגיש כי התקנות  נמסרו למלר"ז ולבית המשפט יומיים בלבד לפני הדיון האחרון בעתירה - בכדי למנוע, הכנה ודיון משפטי ראוי. 
למרות שהתקנות שאותן ביקשה העמותה להשיג לא התייחסו בצורה ספציפית לסיפי הקרינה לשהייה ארוכת טווח, מדובר בצעד ראשוני ואנו בדרך למהפכה של ממש בתחום הקרינה..
 
למרות שלכאורה העתירה השיגה את יעדיה קבע בית המשפט, כי יעקב אחר התנהלות חקיקת התקנות וביקש בין היתר ממשרד הממשלה לעיל התייחסות לסיפי הקרינה לטווח ארוך. העמותה תמשיך בפועלה עד להשגת יישום של המלצותיה.
עו"ד מיכאל בך מייצג את העמותה בנושא בג"צ זה. 
 

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com