חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> פריצת דרך: חברת פלוריסטם הישראלית הודיעה על הצלחה של 74% בחיסון המונע את נזקי החשיפה לכמויות קטלניות של קרינה

 פריצת דרך: חברת פלוריסטם הישראלית הודיעה על הצלחה של 74% בחיסון המונע את נזקי החשיפה לכמויות קטלניות של קרינה 

פלוריסטם תרפיוטיקס, הינה חברה המפתחת תרופות שמקורן בשליה של יולדות ישראליות.
התרופות הללו אינן מצריכות התאמה גנטית למטופל. וכעת, בצעה פיתוח של חיסון הראשון מסוגו המשפרים את סיוכיי ההישרדות בחשיפה לקרינה בשיעור של עד 74%.  

מטרת החיסון ששמו PLX-R18, הנה טיפול בתסמונת ה ARS: תסמונת קרינה חריפה/ הרעלת קרינה, הנגרמת כתוצאה מחשיפה לקרינה רדיואקטיבית בכמות גדולה ובזמן קצר.
בין יתר תוצאותיה הקטלניות : פגיעה ב DNA, פגיעה במולקולות נוספות מרכזיות בתאי הגוף, פגיעה ביכולת של מח העצם לייצר תאי דם וטסיות דם, דימום מסכן חיים, זיהום, ופגיעה במערכות ואיברים החיוניים בגוף.

במהלך הניסוי, אשר נערך ע”י משרד ההגנה האמריקאי והמכון לחקר רדיוביולוגי של צבא ארצות הברית, הוזרק החיסון לבעלי חיים 24 שעות לפני חשיפתם לקרינה, ושוב 72 שעות לאחר החשיפה. וכתוצאה – השיעור במידת הישרדותם היה ניכר עד לכ 74% השרדות.

בנוסף, חלה עליה משמעותית במספר תאי מח העצם, עליה בשיקום תאי דם לבנים וטסיות הדם, ויכולת שיקום של תאי דם שונים.

עובדה חשובה נוספת היא, כי לבעלי החיים אשר לא נחשפו לקרינה, אך כן קיבלו את החיסון- בריאותם לא נפגמה, מה שאומר כי את הטיפול ניתן לתת בעת הצורך באופן מיידי, ללא מתן הערכה של מינון או זמן החשיפה לקרינה.

יקי ינאי, נשיא ומנכ"ל פלוריסטם: "אנו מרוצים מאוד מהתוצאות החיוביות שהתקבלו מהניסויים, שמראות ש-PLX-R18 יכול לשמש כטיפול מונע לפני החשיפה לקרינה. תוצאות אלה מהוות תרומה משמעותית להגנה על כוחות ההצלה והביטחון אשר צריכים להיכנס לאזורים מזוהמים בקרינה" (ציטוט מתוך אתר מאקו | כתבתו של ניר דבורי | 31/07/19 )

אין ספק כי עולם שלם וחדש נפתח לפנינו, של תקוות ותהיות:
כוחות ההצלה והביטחון אכן יוכלו להיות מוגנים יותר בעת הצורך | אולי החיסון יהווה כטיפול שיקומי עבור חולים המטופלים באמצעות הקרנות | ואיננו מתאפקים לחשוב- כיצד החיסון היה משפיע על תושבי צ'רנוביל בעת אסון הקרינה הגדול, במידה והיה קיים לשימוש?
 

 

חוששים מקרינה בסביבתכם?
מלר”ז הינו הגוף המומלץ היחידי ע”י המשרד להגנת הסביבה בתחום מדידת רמות הקרינה!
ובעלת הסמכות המיוחדות מהרשות להסמכת מעבדות- לביצוע בדיקות קרינה, המבוצעות ע”י הבודקים המקצועיים שלנו העוברים תהליכים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר הקיימת בארץ, תוך בשימוש במכשירים בצורה ובאופן המבטיחים את אמינותם.

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)