רעש - כמה הוא באמת מסוכן לבריאות שלכם

דף הבית >> חדשות ואירועים >> רעש - כמה הוא באמת מסוכן לבריאות שלכם

 רעש מהווה את אחד המטרדים הקשים והמסוכנים ביותר של העולם המערבי.

למעשה, דוח שהגיש ארגון הבריאות העולמי בנושא, מצביע על כך שכל אדם שלישי סובל או יסבול במהלך חייו מרעש שמקורו בתחבורה וכי מטרד הרעש הוא הגורם הישיר למגון של בעיות בריאות. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על המטרד הכי נפוץ שקיים וכמה דרכים שיאפשרו לכם להתמודד איתו באופן חכם.

 
מהן הסכנות הבריאותיות של רעש – פגיעה ישירה בגוף ובנפש

 
פגיעה בשמיעה – אין ספק שרעש הוא הגורם מספר אחד לפגיע בעור התוף. העובדה שרבים כיום משתמשים באוזניות במשך שעות ארוכות אינה גורם שמבשר טובות לדור הבא. יתרה מכך, העלויות הנמוכות של מגברים ורמקולים ניידים, גורמים לכך שגם באזורים שהיו נחשבים לשקטים ביותר ( כדוגמת חוף היום, הפארקים או שמורות הטבע אנו סובלים ממטרד רעש שפוגע ביכולות השמיעה שלנו.

בעיות קרדיולוגיות – כולנו מכירים את העלייה המהירה בקצב הלב כאשר רעש חזק מפלח את האוויר. מה שכולנו לא יודעים הוא שמדובר בסיבה שעשויה לגרום לשיבושים בתפקוד הלבבי ואף לגרום להתקף לב כתוצאה מכך. השינוי בסדר הפעימות וזרימת הדם המוגברת, נחקרה רבות והממצאים הם חמורים למדי.

בעיות לחץ דם – בעיות בוויסות לחץ הדם עלולות להיגרם מחשיפה ממושכת לרעש. למעשה, למרות התדמית החיובית של רעש לבן – חשוב לזכור שמדובר במטרד רעש מסוכן לכל דבר ועניין. מטרד אשר עשוי להשפיע על רמת הסטרס שבו אנו נמצאים על בסיס קבוע ולשנות את הזרימה התקינה של הדם ואף את היקפה.
 
כאבי ראש – כל מי שסובל מכאבי ראש ומגרנות יכול להגיד לכם בקלות שיש שתי סיבות עיקריות לקיומם. הראשונה נוגעת למטרד של אור והשנייה נוגעת באופן ישיר לכל מטרד רעש. חולי מגרנה רבים מדווחים שהדרך היחידה שלהם לעבור את התקף הוא להימצא בחדר אשר אינו מכיל אור רב ואשר מבודד מפני רעשים חזקים.
 
עייפות כרונית – למרות שהרעש לא מהווה את הגורם הראשי להתפתחות של תסמונת התשישות הכרונית, הוא בהחלט אחד הקטליזטורים של העניין. למעשה, כל מי שגר בסמיכות למועדון או לפאב מכיר את השינויים בהרגלי השינה שנכפים עליו וגומרים למצב של עייפות שמשבשת את מנגנון השינה הטבעי.
 

בעיות נפשיות שנגרמות עקב מטרד רעש

 
עצבנות – הררי מחקרים שנכתבו אודות ההשפעות ההרסניות של כל מטרד רעש על רמת העצבנות שלנו היא לא דבר חדש. למעשה, אנו שומעים יותר ויותר רופאים שמסבירים עד כמה הרעש מעורר רגשות עזים ולאחרונה אף דיווחנו כיצד מטרד רעש גרם לקטנה של ממש.
 
חרדה – רעש מהווה גורם מיידי להתפתחות של סטרס עוצמתי ולמגוון של בעיות חרדה. משום שהגוף שלנו מקשר את הרעש באופן אבולוציוני עם הצורך לברוח מגורם זר ( צלילים ואור היו כלים בסיסיים להעביר סכנה עוד בזמן העת העתיקה), אין ספק שהוא מעלה מגוון של חרדות ומציף שורה של בעיות רגשיות.
 
דיכאון –  המגפה של המאה העשרים ואחת, קשורה באופן ישיר לתנאים של העידן המודרני. הפגיעה באיכות השינה ( שמורגשת על ידי כל מי שגר בעיר הגדולה) משפיעה באופן אקוטי על התפתחות של דיכאון. גם העובדה שאנו נאלצים לסבול רעש  במקום העבודה, בכביש ובאזורי הלימודים – משפיעים לרעה על איכות החיים. משום, הדרך להתפתחות שורה של בעיות נפשיות היא רק עניין של זמן
 
יחד עם זאת, חשוב לדעת שניתן לטפל ברעש. בין אם מדובר על רעש שכנים או על רעש שנובע מעבודות באזורכם, על ידי פנייה לגורמים הרלוונטיים או מיגון אקוסטי – אפשר וצריך לשפר את איכות החיים.
 
 
 
 

 
בעיות רעש

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com