חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> תביעה ייצוגית נגד יצרניות הסלולאר אייפון וסמסונג: “רמת הקרינה חורגת מהמותר בחוק”

תביעה ייצוגית נגד יצרניות הסלולאר אייפון וסמסונג: 
“רמת הקרינה חורגת מהמותר בחוק”

כל מכשיר סלולאר חדש היוצא אל השוק, חייב לעבור בדרת בדיקות על מנת לקבוע רמת הקרינה שלו. לפי החוק בארה"ב, אסור למכור מכשירים המקרינים יותר מ-1.6 וואט לק"ג, ובאירופה החוק מתיר למכור מכשירים המקרינים עד 2 וואט לק"ג.

לפי דיווח ב"שיקגו טריביון", התקבלה לאחרונה בקשה לפתיחת תביעה ייצוגית בבית המשפט הפדרלי שבקליפוניה נגד חברות אפל וסמסונג, בטענה כי מכשירי הסלולאר של החברות (ביניהם אייפון 7 והאייפון X של אפל, ומכשיר הגלקסי S8 של סמסונג) פולטים רמות קרינה החורגות מתקני הבטיחות הקבועים בחוק בארה"ב, ויותר קרינה ממה שהחברות דיווחו לפי הבדיקות המוקדמות שנערכו.

חשוב לציין כי אף אחד מהתובעים לא טען כי חלה בעקבות רמת הקרינה, אלא דרשו פיצויים בגין בדיקות רפואיות ועבור "רשלנות, הפרת אחריות, הונאת צרכנים והתעשרות לא הוגנת"

"בדיקות שנערכו במוצרים של הנתבעות הראו שהחשיפה הפוטנציאלית למשתמש הנושא מכשיר כזה בכיסו הייתה מעבר לחשיפה המותרת, לפעמים ברמה גבוהה מאוד – ובמקרים מסוימים חרגה אפילו ב-500% מן המותר" נכתב בכתב התביעה. "מחקרים מדעיים מצאו כי הסיכונים ברמות קרינה כאלה כוללים סיכון מוגבר לסרטן, נזקים גנטיים, שינויים מבניים ופונקציונליים במערכת הרבייה, הפרעות עצביות, פגיעה בזיכרון וביכולת הלימוד והשפעות שליליות על רווחתם הכללית של אנשים". (כפי שדווח באתר "סרוגים" | כתבתו של אוריאל בארי | 26.8.19)


מלר”ז לצדכם!
"מוקד הרעש" של מלר"ז >> מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז >> הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל


 

 

עקבו אחרינו

Facebook
טלפון   03-5250038         דוא"ל   malraz@malraz.org.il   מעודכן ליום: 01.05.2020

המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל - מלר"ז (ע"ר)