פעילות המחלקה המשפטית

דף הבית >> המחלקה המשפטית >> פעילות המחלקה המשפטית
 

התחום המשפטי במלר"ז מנוהל על ידי חיליק רוזנבלום, מנכ"ל העמותה, בעזרתה של איילת ברגר, רכזת האכיפה.התחום פועל עם שבעה משרדים משפטיים:

       

עו"ד מרדכי אינהורן וצוותו

הצוות עוסק באכיפה על מפעלים המזהמים בשפכיהם את הים, הצנרת, הקרקע, מי התהום ומט"שים (מפעלי טיפול שפכים) שאינם מפעילים את הטיפול השלישוני. כמו כן, הצוות עוסק בפעילות בתחום חופש המידע מול חמישים תאגידים.

עו"ד אריאל אלסנר

עו"ד אלסנר עוסק באכיפה על מפעלים המזהמים בשפכיהם את הים, הצנרת, הקרקע ומי התהום. בנוסף, עו"ד אלסנר עוסק בפעילות בתחום חופש המידע מול שלושה תאגידים.

עו"ד גיל מור (משרד טיקוצקי)

היועץ המשפטי של העמותה. עוסק במפעלים בחיפה המזהמים בשפכיהם את הים, הצנרת, הקרקע ומי התהום. בנוסף, עוסר עו"ד מור בפעילות בתחום חופש המידע מול תאגיד מי כרמל בחיפה.

עו"ד מיכאל בך

עו"ד בך מטפל בדרישה מול המשרד להגנת הסביבה בנושא סיפי קרינה בתחום החשמל. אם הנושא לא יתקדם ברמה הניהולית, בכוונתו של עו"ד בך להגיש בג"צ.

הקליניקה הסביבתית בבר אילן

הקליניקה עוסקת בקידום חוקי הרעש כנגד דיסקוטקים.

הקליניקה בתחומי תביעות ייצוגיות במכללה הבינתחומית בהרצליה

הקליניקה מטפלת בתביעה ייצוגית כנגד רכבת ישראל על רעש בתחום קריית מוצקין ועד בנימינה, וכן ברעש בתחום כביש 2 לתושבי הרצליה.

 

 

עו"ד נרי ירקוני

עו"ד ירקוני עוסק בתחום הפחתת רעש מטוסים וקידום הרגולציה הסביבתית בתחום הרעש מתעופה. עו"ד ירקוני הינו גם טייס בואינג.

חזונה של מלר"ז הינו להרחיב את המחלקה משפטית למספר גדול של עורכי דין אשר יתנו מענה לפניות רבות מהציבור בתחום המטרדים הסביבתים השונים. מבין פעולותיה הרבות של המחלקה, התפרסמה מלר"ז בעתירתה להוצאת צו מניעה להקמתה של תחנת הכוח רידינג ד' שתזהם את גוש דן.


תחומי הפעילות של המחלקה המשפטית

תחום הטיפול במפגעי הרעש

רעש מכבישים- מלר"ז מסייעת לאזרחים הסובלים מרעש מכבישים הסמכוים למקום מגוריהם. כך למשל מסייעת העמותה לתושבי שכונת קרית גיורא בגבעת שמואל אשר סובלים קשות מרעש כביש 4.

  • רעש ממטוסים- מלר"ז לקחה על עצמה לטפל במפגעי הרעש החמורים הנגרמים לתושבי גוש דן מנמל התעופה בן גוריון. במסגרת זאת שלחה מלר"ז מכתבי התראה לחברות תעופה רבות אשר נמצאו חורגות מספי הרעש המותרים. כעת קיימים הליכי תביעה וניהול משא ומתן עם גורמים אלו.
  • רעש ממדחסים, מנועים, אולמי שמחות ומטרדי רעש נוספים- מלר"ז השיקה לאחרונה את "פרויקט הרעש". יחודו של הפרויקט הינו בכך שמדובר בטיפול כוללני במפגעי רעש: טיפול מנהלי, ייעוץ משפטי ואקוסטי עד לפתרון הבעיה והסרת המטרד. בשלב הראשון של הפרויקט יטופלו תלונות על רעש ממזגנים, קומפרסורים (מדחסים), מנועים, רעש מבתי עסק לסוגיהם, רעש ממפעלים, משאבות מרעישות וכדומה. יש לציין כי השירות שמעניקה מלר"ז הינו בעלויות נמוכות לאזרח. התשלום הינו רק עבור בדיקה וחוות דעת אקוסטית, במידה ותדרש. תשלום  זה נמוך משמעותית ממחירי השוק של בדיקה וחוות דעת כאלו. לחצו כאן לקבלת הנחיות בנושא הטיפול ברעש.

 

טיפול במפעלים מזהמים

מלר"ז פעולת מזה תקופה ארוכה באיסוף מידע וראיות על מפעלים תעשייתיים אשר מזרימים שפכים רעילים ואסורים כגון מתכות, תמלחות ושמנים למערכת הביוב של גוש דן, המנוקזת לאתר השפד"ן שבחולות ראשון לציון. עד כה הגישה מלר"ז מעל ל- 20 תביעות כנגד מפעלים תעשייתיים המזהמים את מערכות הביוב של הערים בהן הם נמצאים, וזכתה עד כה ב- 15 תביעות, אשר קיבלו תוקף של פסקי דין.

תחום זיהום האוויר

המחלקה המשפטית נותנת יעוץ משפטי שוטף לניידת זיהום האוויר של מלר"ז, ובכלל זה מטפלת בהתקשרויות עם גורמים שונים כמו המשרד להגנת הסביבה ורשויות מקומיות.

 

תחום הקרינה

המחלקה המשפטית נותנת יעוץ משפטי שוטף לניידות בדיקות הקרינה הסלולרית וקרינה ממתקני חשמל, ובכלל זה מטפלת בהתקשרויות עם גורמים שונים כמו המשרד להגנת הסביבה פורום החברות הסלולריות ורשויות מקומיות.

 

תחום בניינים ירוקים

המחלקה המשפטית נותנת יעוץ משפטי שוטף לפרויקט 'בניינים ירוקים', ובכלל זה מטפלת בהתקשרויות עם גורמים שונים כמו חברות ניהול של מגדלים, גופים ממחזרים והעובדים הכלולים בפרויקט זה.

   
     
     
     

עקבו אחרינו

 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com