חפש
- מלר"ז (ע"ר)
המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל 
phone3, phone, contact, telephone, support, call
03-5250038
דף הבית >> חדשות ואירועים >> תרומתו למדינה של קצין בכיר הובילה לפגיעה ביכולת שמיעתו

תרומתו למדינה של קצין בכיר, הובילה לפגיעה ביכולת שמיעתו

בתום שירותו הארוך (כעשורשל קצין ביחידה קרבית לצד רעשי רימוניםפיצוציםירי מרגמות ומבצעים צבאייםהחל לסבול מצפצופים באוזניו ויכולת שמיעתו נפגעה | כפי שדווח ב"ישראל היום",  בכתבתו של חנן גרינווד.

לאחר שחרורו מהצבא, התגייס הקצין לעבודה בשירות בתי הסוהר, שם לדבריו שמיעתו המשיכה להיפגע עקב רעשים צורמים וחזקים נוספים רבים: טריקת דלתות ברזל, צעקות האסירים, צופרי סירנות ומערכות כריזה.

רופא מומחה מטעם קצין התגמולים של משרד הביטחון אכן קבע כי נגרמה פגיעה בשמיעה, וכי אכן סובל הקצין מצפצופים באוזניו. אך אינו הכיר כי הדבר מגיע לדרגת הנכות המינימלית. כמו כן דחה פעמים רבות את ההכרה הישירה שבין שירותו הצבאי, ובשירות בבתי הסוהר לפגיעה המיוחסת.

נסיונות הפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט של הקצין ועורך דינו מר מיכאל פסקל לא צלחו. רק לאחר שנשלח הקצין לבדיקה חוזרת, זכה בהכרה של הקשר הישיר בין שירותו לפגיעה בשמיעתו.

גם לאחר התהליך הארוך אותו נאלץ לעבור הקצין עד להכרה המלאה בפגיעה הנגרמה לו כתוצאה ישירה של שירותו ותפקידו בשב"ס, קצין התגמולים סרב לשלם את סכום הוצאות המשפט. אך בית המשפט חשב אחרת, וקבע כי קצין התגמולים ישלם לקצין את שכר טרחת עו"ד בסך 4,000 ש"ח.

שיעור הנכות של הקצין יקבע ע"י וועדה רפואית, ומכך יגזר סכום הפיצוי הכספי או הגמלה עבורו.

-----------------------------------------------------------------------------

נתקלתם במטרד רעש המפריע לשלוותכם? יש מה לעשות! אל תהססו ופנו אלינו כצעד הראשון בדרך אל חיים שקטים יותר ובריאים יותר.

"מוקד הרעש" של מלר"ז מייעץ לכל אזרחי המדינה ללא תשלום ומאפשר לכם לשכור ייעוץ של עורך דין או מגשר מומחה.
מעבדת הקרינה של מלר"ז הינה המעבדה היחידה בישראל המאושרת על ידי הרשות הלאומית להסמכת מעבדות ואגף הקרינה במשרד להגנת הסביבה.

צלצלו אל מספר: 03-5250038 ונשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ומשפטי ברמה הגבוהה בישראל.